Šovakar divu Grammy balvas laureātu satikšanās Rīgā

Komentāri

Izcilajam un starptautiski atzītajam komponistam Pēterim Vaskam šogad aprit apaļa jubileja – 70 gadu. Un šovakar uz Lielās ģildes skatuves gaidāms īpašs koncerts.

Tai ir jābūt dižai domai, lai pārtrauktu klusumu, jo klusums ir tik skaists – par to tikšanās reizē ar sajūsmu stāsta izcilais komponists Pēteris Vasks. Viņš mūzikā pauž apbrīnu par Latvijas dabu, notīs atdarinot putnu balsis un pat saules lēktu. “Prieks par to, ka es esmu atnācis pasaulē tik skaistā zemē, kur ir tik apbrīnojami skaista daba,” saka Pēteris Vasks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savulaik darbs radīts lielam stīgu orķestrim, bet līdzās vēl trīs citu komponistu darbiem Vaska Veltījums Lielajā Ģildē izskanēs divu Grammy laureātu – valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Tallinas Kamerorķestra –izpildījumā.

Otrs jubilārs ir gleznotājs Janis Rozentāls, kuram šogad tiek svinēta 150. dzimšanas diena, un līdz aprīļa beigām Rozentāla muzejā skatāmi Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņu veidotie portreti izstādē ar nosaukumu Es esmu!, kuros iemūžinājuši paši sevi vai draugus.

Bet pirms nedēļas muzeja otrajā stāvā izstādīti Rozentālu dzimtas darbi – jaunākais no māksliniekiem ir Jaņa Rozentāla mazmazmazdēls Ansis Rozentāls, kurš pagaidām ir vēl Latvijas Mākslas akadēmijas students. Bet pašā izstādes centrā – paša jubilāra pēdējais un tā arī nepabeigtais darbs Arkādija.

“Rozentālu dzimtā mākslinieku ir daudz, arī ir bijuši arhitekti, interjera dizaineri. Šīs izstādes pamatideja ir parādīt to radošo pēctecību, kas joprojām ir dzīva Rozentālu dzimtā,” stāsta Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja vadītāja Dace Vosa.

Izstāde būšot aplūkojama līdz pat augusta beigām, un gaidāmas vēl citas ar mākslinieka lielo jubileju saistītas izstādes. Tāpat arī komponists Pēteris Vasks jau pavisam drīz aicinās uz jubilejas koncertiem Rīgas Domā un arī dzimtajā Aizputē. Taču koncertprogramma Bartoka Mūzika un Vaska Vēstījums divas dienas pēc Rīgas koncerta tiks atskaņota Tallinā.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl