Šovakar divu Grammy balvas laureātu satikšanās Rīgā

0 Komentāru
Šovakar divu Grammy balvas laureātu satikšanās Rīgā
Foto: LETA

Izcilajam un starptautiski atzītajam komponistam Pēterim Vaskam šogad aprit apaļa jubileja – 70 gadu. Un šovakar uz Lielās ģildes skatuves gaidāms īpašs koncerts.

Tai ir jābūt dižai domai, lai pārtrauktu klusumu, jo klusums ir tik skaists – par to tikšanās reizē ar sajūsmu stāsta izcilais komponists Pēteris Vasks. Viņš mūzikā pauž apbrīnu par Latvijas dabu, notīs atdarinot putnu balsis un pat saules lēktu. “Prieks par to, ka es esmu atnācis pasaulē tik skaistā zemē, kur ir tik apbrīnojami skaista daba,” saka Pēteris Vasks.

Savulaik darbs radīts lielam stīgu orķestrim, bet līdzās vēl trīs citu komponistu darbiem Vaska Veltījums Lielajā Ģildē izskanēs divu Grammy laureātu – valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Tallinas Kamerorķestra –izpildījumā.

Otrs jubilārs ir gleznotājs Janis Rozentāls, kuram šogad tiek svinēta 150. dzimšanas diena, un līdz aprīļa beigām Rozentāla muzejā skatāmi Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņu veidotie portreti izstādē ar nosaukumu Es esmu!, kuros iemūžinājuši paši sevi vai draugus.

Bet pirms nedēļas muzeja otrajā stāvā izstādīti Rozentālu dzimtas darbi – jaunākais no māksliniekiem ir Jaņa Rozentāla mazmazmazdēls Ansis Rozentāls, kurš pagaidām ir vēl Latvijas Mākslas akadēmijas students. Bet pašā izstādes centrā – paša jubilāra pēdējais un tā arī nepabeigtais darbs Arkādija.

“Rozentālu dzimtā mākslinieku ir daudz, arī ir bijuši arhitekti, interjera dizaineri. Šīs izstādes pamatideja ir parādīt to radošo pēctecību, kas joprojām ir dzīva Rozentālu dzimtā,” stāsta Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja vadītāja Dace Vosa.

Izstāde būšot aplūkojama līdz pat augusta beigām, un gaidāmas vēl citas ar mākslinieka lielo jubileju saistītas izstādes. Tāpat arī komponists Pēteris Vasks jau pavisam drīz aicinās uz jubilejas koncertiem Rīgas Domā un arī dzimtajā Aizputē. Taču koncertprogramma Bartoka Mūzika un Vaska Vēstījums divas dienas pēc Rīgas koncerta tiks atskaņota Tallinā.

Video

0 Komentāru