Šonedēļ sāksies Bērnu kultūras mēnesis

Komentāri
Šonedēļ sāksies Bērnu kultūras mēnesis
Foto: Ieva Čīka, LETA

Svētdien, 5. oktobrī, Sarkandaugavā bērni un jaunieši aicināti uz digitālās pilsētas veidošanu darbnīcā ”Mana Metropole”. Šis un citi pasākumi šajā nedēļas nogalē ievadīs ”Bērnu kultūras mēneša” pasākumu ciklu Rīgas muzejos, bērnu un jauniešu centros un citās kultūras iestādēs, informē nodibinājuma ”Rīga 2014” pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Darbnīcā ”Mana Metropole” bērni un jaunieši varēs izgatavot no kartona pilsētas infrastruktūras objektu, kuru ar digitālo tehnoloģiju palīdzību ievietot datorspēlē. Datorspēlē ”Mana metropole” pilsētu vienlaicīgi papildinās Berlīnes, Sansebastjanas un Asenas bērni. Darbnīca notiks Sarkandaugavā bērnu un jauniešu centrā ”Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā) plkst. 13.00-16.00. Darbnīca notiks arī 11., 19. un 25.oktobrī.

Šajā nedēļas nogalē sāksies pasākumi arī Rīgas bērnu un jauniešu centros, katrs centrs aicina iepazīt kādu Eiropas valsti. Sestdien, 4. oktobrī, Rīgas Dabaszinību skolas dārzā (Ernestīnes iela 8A, plkst. 10-16) caur dažādām aktivitātēm varēs iepazīt Lielbritāniju. Pasākumu programma bērnu un jauniešu centrā ”Zolitūde” (Ruses iela 13, plkst. 12-16) veltīta Francijai. Bolderājas centrs (Flotes iela 3, plkst. 12-15) pārtaps par teiksmainu, brīnumiem un burvestībām bagātu vietu – Īriju. Savukārt bērnu un jauniešu centrs ”Daugmale” (Jēkabpils iela 19A, plkst. 12-16) piedāvās neklātienē apceļot Lietuvu un Poliju. Oktobrī ik sestdienu vairāki bērnu un jauniešu centri piedāvās bezmaksas programmu, kas veltīta kādai konkrētai Eiropas valstij. Mēneša garumā apmeklējot vismaz četrus šos pasākums, varēs laimēt pārsteiguma balvas.

Īpaša pasākumu programma ģimenes sagaida arī muzejos. Latvenergo Enerģētikas muzejs (Andrejostas ielā 8) sestdien plkst. 9-17 un mēneša garumā jebkurā darba dienā aicina bez maksas iepazīt Latvijas elektroenerģijas vēsturi. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu iela 10/20) 4. oktobrī plkst. 11 būs bezmaksas interaktīvā ekskursija ģimenēm par tēmu ”Dzintara meklētāji”. Mencendorfa namā plkst. 12 sāksies izglītojoša programma par rīdzinieku mājām 17.-18.gadsimtā. Ieskatu vēsturē papildinās pankūku cepšana un dejas. Lielajā ģildē uz koncertu bērniem ”LeNeSons redz to, kā nemaz nav” 4. oktobrī plkst. 11 un plkst. 14 aicinās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

”Bērnu kultūras mēnesis” pasākumu programma arī citos muzejos un kultūras iestādēs pieejama riga2014.org/oktobris.

”Bērnu kultūras mēnesis” ir Nīderlandes kultūras organizācijas ”K&C” pirms 10 gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš 2013.gada projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas – Rīga, Berlīne un Sansebastiana. Projekts paredz, ka oktobrī muzeji, teātri, kinoteātri, koncertzāles un citas kultūras iestādes bērnu auditorijai piedāvā īpaši plašu pasākumu programmu. Šādā veidā organizatori sniedz bērniem iespēju kā arī aicina vecākus aktīvi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl