Šonedēļ Rīgā uzstāsies saksofonists Gregs Osbijs

0 Komentāru
Šonedēļ Rīgā uzstāsies saksofonists Gregs Osbijs
Publicitātes foto

Trešdien, 4. novembrī, Latvijas Radio 1. studijā ar amerikāņu saksofonista Gregs Osbijs (Greg Osby) un trio Vein koncertu tiks atklāta festivāla Rīgas Ritmi Ziemas koncertu sērija, informē festivāla pārstāvji. Šis būs mūziķu vienīgais koncerts Baltijā.

Gregs Osbijs ar sev raksturīgi moderno muzicēšanas stilu jau vairāk nekā 20 gadus pelnīti saņēmis kritiķu un klausītāju uzslavas. Četrus gadus pēc kārtas (2000-2004) saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists un prestižā Blue Note Records paspārnē izdevis 15 albumus.

Trio Vein izsenis sadarbojas ar dažādiem viesmāksliniekiem, tādējādi veidojot jaunus un muzikāli aizraujošus projektus. Šādu mākslinieku vidū bijuši arī saksofonists Dave Liebman un trombonists Glenn Ferris. Saksofonists Gregs Osbijs lieliski iederas trio sastāvā, un, sadarbojoties kopā jau vairākus gadus, kļuvis par šīs apvienības ceturto dalībnieku.

Paralēli aktīvai muzikālajai karjerai Osbijs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitāšu un Bērklija mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, to vidū – arī Hārvardā. Meistarklase jaunajiem mūziķiem un interesentiem gaidāma arī Rīgā!

“Grega Osbija mūzika ir džezs tā vistīrākajā izpausmē: spontāns, tiešs un nefiltrēts,” – allmusic.com

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu servisa kasēs un internetā. Vairāk informācijas: rigasritmi.lv

0 Komentāru