Šogad mainīts Staro Rīga norises laiks

0 Komentāru
Šogad mainīts Staro Rīga norises laiks
Foto: LETA

Gaismas festivālā Staro Rīga 2015 būs apskatāmi Baltijas gaismas ķēdes (Baltic Light Chain) objekti. Šogad festivāls notiks no 18. līdz 21. novembrim.

Viena no gaismas festivāla Staro Rīga 2015 programmām būs starptautiskā projekta Baltijas gaismas ķēde (Baltic Light Chain) gaismas objektu ekspozīcija. Tajā iekļauti Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Polijas jauno mākslinieku un studentu darbi – pilsētvides gaismas instalācijas. Ceļojošā izstāde jau demonstrēta Tallinā un Viļņā, bet pēc festivāla Staro Rīga gaismas objekti būs skatāmi Polijas pilsētā Gdaņskā. Šī ir pirmā reize, kad sadarbībai apvienojušies Baltijas valstu gaismas festivāli, un pirmā reize, kad Baltijā tiek veidoti un izstādīti starptautiski gaismas objekti, norāda projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča.

Latvijā tiks izstādīti septiņi Baltijas gaismas ķēdes darbi: instalācija Reflexio (Reflexio), ko veidojušas Rūta Palionīte (Lietuva), Grete Veskivale (Igaunija) un Krista Dintere (Latvija); Toma Zarāna (Latvija) interaktīvā spēle Varoņa skrējiens (Run Of The Hero), Helēnas Tikas (Igaunija) interaktīvā instalācija Lāzeru labirints (Laser Maze), Linasa Kutavičiusa (Lietuva) gaismas un skaņas objekts Gaismas skanējums (Sound of Light), gaismu objekts Gaismu mākslinieka sākuma komplekts (Light Designes Starting Kit), kura autors ir Toms Upītis (Latvija); projekcija Piejūras stāsti (Seaside Stories), ko veidojušas Angneška Piasecka un Justīna Orlovska (Polija), kā arī un Donāta Noruša gaismas skulptūra Atbrīvots (The Release).

Projekta Baltijas gaismas ķēdes objekti būs apskatāmi Vērmanes dārzā no 18. novembra līdz 21. novembrim no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00.

Pilsētvidē izstādītie un apskatāmie gaismas objekti tapuši projekta Baltijas gaismas ķēde vasaras skolā, kurā piedalījās astoņpadsmit studenti un jaunie mākslinieki no Baltijas valstīm. No izstrādātajām idejām starptautiska ekspertu žūrija izvēlējās labākos un piemērotākos gaismas objektu projektus, kuri šogad tiks īstenoti un izstādīti četros Baltijas gaismas festivālos.

Informācija par visu festivāla Staro Rīga programmu pieejama festivāla mājaslapā. Papildu informācija par objektiem pieejama projekta mājaslapā.

FOTO: Staro Rīga 2014

0 Komentāru