Komentāri
Šodien ar vērienīgo ”Salasīšanos” noslēgsies Gaismas pils atklāšanas nedēļa
Foto: Ieva Lūka, LETA

Piektdien plkst. 21.00 ar vērienīgu pasākumu ”Salasīšanās” pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) noslēgsies Gaismas pils atklāšanas nedēļa. ”Salasīšanās” pasākumā piedalīsies koris ”Kamēr…”, Ieva Akuratere, Dita Lūriņa, Aija Vītoliņa, Jānis Stībelis, Valters Frīdenbergs, Normunds Rutulis, Elīna Šimkus un citi mūziķi.

”Piektdienas vakarā ikvienu aicinām uz Gaismas pili, kur, īpašā godā ceļot latviešu dzeju un dziesmu, atklāsim jauno bibliotēkas ēku. Latviešu dzejnieku darbus lasīs un latviešu autoru dziesmas dziedās ne tikai pazīstami mūziķi un aktieri, bet arī ikviens, kas vēlēsies piedalīties atklāšanā. 100 mikrofoni, vislielākā grāmata un kopības sajūta, kas aizsākās Grāmatu draugu ķēdē un atklāšanas lentes griešanā – tās noslēguma pasākuma galvenie akcenti,” par gaidāmo notikumu stāsta LNB atklāšanas svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks.

No 30. augusta līdz pat 13. septembrim Latvijas Dzelzceļa muzejā būs aplūkojama izstāde ”Gaismas pils lentes griešana”. Jūnijā Gaismas pils atklāšanas notikumu virknei pievienojās īpašs notikums – sadarbībā ar AS ”Latvijas Dzelzceļš” norisinājās atklāšanas lentes fiziska (ar īpaši kaltajām un tehnoloģiski aprīkotajām šķērēm) un digitāla (www.gaismaspils.lv) griešana, kuras laikā Latvijas iedzīvotājiem bija iespēja pašiem atklāt LNB.

”To pašu emocionālo toni, kas uzvirmoja Grāmatu draugu ķēdē, vēlējāmies īstenot lentes griešanā un ”Salasīšanās” pasākumā. Lentes griešanā piedalījušies visdažādākie cilvēki – no četrgadīgās meitenes Liepājā līdz simtgadniekam Smiltenē. Fotoizstādē varēs aplūkot 95 lentes griešanas mirkļus. Šķēres kā simbolu dāvināsim dažādām institūcijām,” akcentē Mūrnieks.

Visi, kuri Gaismas pils atklāšanas lenti ir pārgriezuši digitāli, savu lentes fragmentu jeb grāmatzīmi varēs saņemt 29.augustā plkst. 12:00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) centrālās ieejas, savukārt no 20:00 – reģistratūrā. Grāmatzīmes varēs saņemt arī pēc LNB atklāšanas septembrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl