Slavens vācu grafiti mākslinieks interpretē Raini

Komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 14. epizodē populārais vācu grafiti mākslinieks Potterroboter KEN interpretē fragmentu no Raiņa lugas Zelta zirgs.

#domasspēks jaunākā epizode veltīta Raiņa lugai Zelta zirgs (1909), kuras fragmentus interpretē gan dziedātājs Goran Gora un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, kas iemiesojas Raiņa un Aspazijas tēlos, gan vācu grafiti mākslinieks Plotterroboter KEN. Epizodē redzams, kā mākslinieks pamestā Berlīnes fabrikā rada jaunu darbu, iedvesmojoties no lugā paustajām idejām, norāda Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Plotterroboter KEN ir viens no pazīstamākajiem Vācijas grafiti māksliniekiem. Viņa darbi atrodami Berlīnes industriālajās zonās un pamestu fabriku teritorijās. Plotterroboter KEN darbu stilistiku caurstrāvo reālisms un dramatisms.

”Mani darbi atspoguļo mūsdienas. Neapturamais pieprasījums pēc enerģijas, globālā industrializācija un pasaules lielvaru konflikti. Ainas no vietām, kur karš ir kļuvis par ikdienišķu parādību. Vides piesārņojums un tā ietekme uz cilvēkiem un dzīvniekiem, dzīvnieku masu producēšana un globālās klimata pārmaiņas liek uzdot daudz jautājumus par mūsu nākotni,” par savu darbu tematiku stāsta mākslinieks.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl