Slavens vācu grafiti mākslinieks interpretē Raini

Pievienot komentāru
Slavens vācu grafiti mākslinieks interpretē Raini
Publicitātes foto

Īsfilmu projekta #domasspēks 14. epizodē populārais vācu grafiti mākslinieks Potterroboter KEN interpretē fragmentu no Raiņa lugas Zelta zirgs.

#domasspēks jaunākā epizode veltīta Raiņa lugai Zelta zirgs (1909), kuras fragmentus interpretē gan dziedātājs Goran Gora un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, kas iemiesojas Raiņa un Aspazijas tēlos, gan vācu grafiti mākslinieks Plotterroboter KEN. Epizodē redzams, kā mākslinieks pamestā Berlīnes fabrikā rada jaunu darbu, iedvesmojoties no lugā paustajām idejām, norāda Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Plotterroboter KEN ir viens no pazīstamākajiem Vācijas grafiti māksliniekiem. Viņa darbi atrodami Berlīnes industriālajās zonās un pamestu fabriku teritorijās. Plotterroboter KEN darbu stilistiku caurstrāvo reālisms un dramatisms.

”Mani darbi atspoguļo mūsdienas. Neapturamais pieprasījums pēc enerģijas, globālā industrializācija un pasaules lielvaru konflikti. Ainas no vietām, kur karš ir kļuvis par ikdienišķu parādību. Vides piesārņojums un tā ietekme uz cilvēkiem un dzīvniekiem, dzīvnieku masu producēšana un globālās klimata pārmaiņas liek uzdot daudz jautājumus par mūsu nākotni,” par savu darbu tematiku stāsta mākslinieks.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.