Komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 15. epizode veltīta Raiņa dzejai bērniem. Tajā īru bērnu grāmatu autore Šivena Parkinsone interpretē Raiņa mīklu bērniem no dzejoļu krājuma Zelta sietiņš.

Šivenas Parkinsones Raiņa mīklas interpretāciju #domasspēks 15. epizodē papildina mākslinieces Ievas Kauliņas animācija, kas atspoguļo darba tematiku, norāda Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Šivena Parkinsone (Siobhán Parkinson) ir ievērojamākā īru bērnu grāmatu autore. Rakstniece radījusi vairāk nekā 20 grāmatu, kas tulkotas neskaitāmās valodās. Latviešu valodā līdz šim iznākušas divas viņas grāmatas: Māsas – nemūžam! (Sisters – No Way!) un Sīkrūķis, kurš nevēlējās būt sīkrūķis (The Leprechaun who Wished he Wasn’t). Š. Parkinsone ir pirmā autore, kurai 2010.gadā tika piešķirts Īrijas bērnu literatūras laureātes (Laureate na nÓg) tituls.

Rainis ir sarakstījis vairākus dzejoļu krājumus bērniem, kas kļuvuši par latviešu bērnu dzejas klasiku: Zelta sietiņš (1920), Puķu lodziņš (1924), Vasaras princīši un princītes (1924), Lellīte Lollīte (1924), Putniņš uz zara (1925) un Saulīte slimnīcā (1928). Dzejoļi bērniem ir viegli uztverami, tajos darbojas dzīvnieki, dažādi dabas spēki un paši bērni. Rotaļa dzejoļos mijas ar nopietnību. Ierosmi dzejoļiem Rainis smēlies latviešu tautas dainās un pasakās, igauņu, somu, vācu folklorā, grieķu teikās un pat ķīniešu tautas pasakās. Poētiski izteiksmīgā un rotaļīgā formā Rainis bērnus uzrunā kā līdzvērtīgus sarunu biedrus.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Epizodes noskatījušies vairāk nekā 75 000 cilvēki Latvijā un visā Eiropā.

Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl