Slavenā fotogrāfa Marka Šova izstāde par Kenedijiem skatāma Rīgā

Pievienot komentāru
Slavenā fotogrāfa Marka Šova izstāde par Kenedijiem skatāma Rīgā
Foto: Ieva Lūka, LETA

Rīgas Mākslas telpas Intro zālē atklāta pasaules slavenā ASV fotogrāfa Marka Šova darbu izstāde ”Kenediji Marka Šova fotogrāfijās”.

Izstādē aplūkojamas vairāk nekā 40 vēsturiskas Kenediju ģimenes fotogrāfijas, kurās iemūžināti ASV prezidenta Džona F. Kenedija, viņa sievas Žaklīnas un bērnu dzīves mirkļi.

1959.gadā, kad senators Džons F. Kenedijs kandidēja Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amatam, Markam Šovam uzticēja veidot Žaklīnas Kenedijas fotogrāfijas žurnālam “Life”. Šī fotosesija aizsāka ilggadīgu Marka Šova un Kenediju ģimenes draudzību un sadarbību. Kļūstot par Kenediju ”ģimenes fotogrāfu”, Marks Šovs bija biežs viesis Baltajā namā un radīja pasaulē plaši pazīstamas slavenā pāra un viņu bērnu fotogrāfijas.

Ievērojams amerikāņu modes un slavenību fotogrāfs Marks Šovs (Mark Shaw, 1921–1969) ieguva plašu atzinību pasaulē ar savām Kenediju ģimenes fotogrāfijām, kā arī daudzām ikoniskām modes fotogrāfijām. Viņš fotografēja tādiem žurnāliem kā “Harper’s Bazaar”, “Mademoiselle” un “Life”. Marks Šovs fotografēja aktierus, politiķus un citas slavenības. Caur viņa fotoobjektīvu mēs esam iepazinuši tādas pasaules slavenības kā Pablo Pikaso, Bridžitu Bardo, Elizabeti Teilori, Greisu Kelliju, Īvu Senlorānu, Koko Šaneli, Odriju Hepbernu .

Izstāde ”Kenediji Marka Šova fotogrāfijās” Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, skatāma no 3. līdz 26. septembrim.

Izstādes ”Kenediji Marka Šova fotogrāfijās” kuratore ir Inese Baranovska. Izstādi rīko Dmitrijs Krupņikovs sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.