Sinfonietta Rīga uzstāsies kopā ar baroka vijoļspēles virtuozu Enriko Onofri

Pievienot komentāru
Sinfonietta Rīga uzstāsies kopā ar baroka vijoļspēles virtuozu Enriko Onofri
Publicitātes foto

Festivāla Eiropas Ziemassvētki koncertā 11. decembrī Lielajā ģildē kamerorķestris Sinfonietta Rīga kopā ar izsmalcināto baroka vijoļspēles virtuozu Enriko Onofri piedāvā klausītājiem klasicisma ģēniju Volfganga Amadeja Mocarta un Jozefa Haidna mūziku, kā arī par zviedru Mocartu dēvētā Jozefa Martina Krausa un itāliešu operu skaņraža Džovanni Paizjello skaņdarbus, informē VSIA Latvijas Koncertu pārstāvji.

Koncerta programmā dzirdēsim Volfganga Amadeja Mocarta Desmito simfoniju un serenādi Serenata notturna, Jozefa Haidna Simfoniju, Čārlza Evisona Concerto Grosso, Jozefa Martina Krausa uvertīru no uzveduma Olimpija, Džovanni Paizjello uvertīru no operas Seviļas bārddzinis.

Enriko Onofri (Enrico Onofri) aizraušanās jau no bērnības bijusi agrīnais baroks, taču, nedaudz paplašinot stila robežas, Onofri šodien kļuvis par vienu no pasaulē pazīstamākajiem baroka un klasicisma laika mūzikas interpretiem, baroka vijolniekiem. Viņš dzimis Ravennā – senajā Rietumromas impērijas galvaspilsētā. Visai drīz jauno mūziķi pamanījis katalāņu viola da gamba virtuozs, diriģents un mūzikas pētnieks Žordi Savalls, kurš Onofri aicinājis muzicēt senās mūzikas ansamblī La Capella Reial de Catalunya. Vēlāk viņš pievienojies arī citiem senās mūzikas ansambļiem – Concentus Musicus Wien, Ensemble Mosaiques un Concerto Italiano, taču nozīmīgāko radošās dzīves periodu Enriko Onofri aizvadījis pasaulslavenajā ansamblī Il Giardino Armonico, no 1987. gada līdz 2010. gadam būdams šīs spožās itāļu solistu grupas koncertmeistars. Jau no 2002. gada Onofri aktīvi pievērsies arī diriģēšanai, saņemot uzaicinājumus viesoties pie orķestriem daudzviet Eiropā, Japānā un Kanādā. Kopš 2000. gada Enriko Onofri ir baroka vijoles spēles profesors Bellīni vārdā nodēvētajā Mūzikas konservatorijā Palermo. Viņš regulāri sniedz meistarklases Itālijā, Eiropā, Japānā un Amerikas Savienotajās Valstīs.