Sestdien Salacgrīvā notiks Pirmais Reņģēdāju festivāls

Komentāri
Sestdien Salacgrīvā notiks Pirmais Reņģēdāju festivāls
Foto: LETA

Salacgrīvā 21. maijā notiks PIRMAIS Reņģēdāju Festivāls, kurā godinās reņģes, reņģu ķērājus un visaugstāk – Reņģēdājus.

Notikums sāksies jau 9:50 ar ”Nevis slinkojot un pūstot” un Reņģēdāju teoriju prof. Ivara Ijaba redzējumā, kulminēs ar pavāru mačiem un noslēgsies ar zaļumballi. Visas dienas gaitā savu lomu tieši no laivām piedāvās reņģu zvejnieki. Pirmais spainītis bez maksas, par otro simbolisks ziedojums – viens eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Godā tiks celti un sumināti arī Salacas plostnieki. Paralēli – turpat blakus, Rakaru murdiņā, plānotas darbošanās mazajiem reņģēdājiņiem.

Interesenti varēs izmēģināt spēkus šaha simultānspēlē pret lielmeistari, Latvijas finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, minēt Reņģēdāju mīklas, cīkstēties roku cīņās un sapurināt komandas garu virves vilkšanā. Savus iekarotājus gaida Umurkumurs.

Pēcpusdienā sekos Reņģēdāju koncerts, kur muzicēs Lauku Muzikanti, Dzheski Glos un JUMPRAVA, bet vakarā – Reņģēdāju zaļumballe ar Rumbas kvartetu un grupu Roja. Biļetes uz koncertu un balli Bilesuserviss.lv un festivāla dienā uz vietas.

Muzeju nakts ietvaros Salacgrīvas muzejs piedāvās fotoizstādi REŅĢĒDĀJI FOTOGRĀFIJĀS. Arī laiks solās būt jauks, tādēļ Reņģēdāji ar prieku gaidīs ciemiņus.

Foto

Lasi vēl