Sergejs Jēgers un Židrūns papildina festivāla Rodam Raunas novadā programmu

0 Komentāru
Sergejs Jēgers un Židrūns papildina festivāla Rodam Raunas novadā programmu
Grupa Židrūns. Foto Ansis Rožkalns

Festivāla Rodam Raunas novadā Skaļās mūzikas koncertā 6. jūnijā uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, neatkarīgās rokmūzikas grupa Židrūns un latgaliešu postfolkloras ansamblis Rikši, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Klāvs Kalnačs.

Sergejs Jēgers ir spilgta un drosmīga personība Latvijas mūzikā, kas izkopusi kontrtenora dziedāšanas manieri un klausītājiem dod iespēju “dzīvajā” izpildījumā klausīties skaņdarbus, kuri veidoti tieši šai salīdzinoši retajai balss grupai.

Pilnu akadēmiskās muzikālās izglītības ciklu izgājis Latvijā, meistarību papildinājis Šveicē un Francijā, Sergejs Jēgers galvenokārt uzstājas solo kamermūzikas koncertos, retāk baroka lielformas muzikālo darbu atskaņojumos un operas iestudējumos.

Skaļās mūzikas koncertā dziedātājs uzstāsies klavieru pavadījumā un atskaņos baroka, klasicisma, romantisma un mūsdienu latviešu komponistu mūziku, ko sarakstījuši tādi autori kā Antonio Loti, Georgs Frīdrihs Hendelis un Romualds Kalsons.

Židrūns – rokmūzikas grupa, kas darbojas neatkarīgās mūzikas skatuvē kopš 2004.gada. Grupa uzstājas ar savu oriģinālmūziku, kas sliekusies pankroka, garāžroka un posthārdkora virzienā, bet, gadiem ritot, nonākusi pie sava, kaut pastāvīgi mainīga indī rokmūzikas skanējuma.

Izdoti albumi Židrūnam sāp un Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais, savukārt sagatavošanas procesā ir skaņdarbi grupas trešajam albumam. Video redzams viens no tiem – dziesma par nākotni ar dzejnieka Guntara Godiņa vārdiem.

Sava uzmanība Židrūna dziesmās tiek pievērsta dziesmu vārdiem, kuru pamatā ir gan grupas pašas tekstu autora proza, gan latviešu dzejnieku darbi – no Raiņa līdz Ingai Gailei.

Postfolkloras, arī danču mūzikas ansambli Rikši veido pieci Rēzeknes jauniešu folkloras kopas Vīteri dalībnieki, kuriem ir padziļinātas zināšanas etnomuzikoloģijā un folkloristikā. Līdzšinējos darbības gados ansamblis nospēlējis vairākus simtus koncertu dažādās vietās Latgalē un citviet Latvijā, kā arī Lietuvā, Krievijā, Vācijā un Francijā. 2014. gadā izdots debijas albums Pa pyrmam., bet šobrīd norit darbs pie Rēzeknes apriņķa tautasdziesmu apzināšanas, ievākšanas un apdarināšanas.

Festivāla Rodam Raunas novadā Skaļās mūzikas koncerts notiks Raunas ciema pilsdrupu estrādē 6. jūnija vakarā. Tam sekos zaļumballe ar kapelu Zaļā gaisma.

Sīkāka informācija par festivālu: rauna.lv/rodam-raunas-novada

0 Komentāru