Sācies Lielā Kristapa filmu maratons

0 Komentāru
Sācies Lielā Kristapa filmu maratons
Foto: LETA

Kopš otrdienas mēnesi skatītāji varēs vērtēt vietējo kinematogrāfistu gada ražu – sācies Lielā Kristapa laiks. Kopumā tās ir 87 dažādas filmas, lielākoties īsfilmas un dokumentālās filmas.

Nacionālajai kino balvai šogad pieteikts rekordliels darbu skaits – 87, taču kategoriju skaits ir neviendabīgs. Visvairāk pieteiktas dokumentālās filmas televīzijas auditorijai, savukārt pilnmetrāžas spēlfilma ir tikai viena.

”Lai kā mēs gribētu, nacionālā kino potenciāls nav tik milzīgs, lai saražotu tik daudz filmu tik īsā laika posmā, tādēļ pamatā būs dokumentālās filmas, animācija, bet spēlfilmas ir mazāk,” norāda Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Šogad Lielais Kristaps nāk ar eksperimentu –  no šauras profesionāļu žūrijas pārejot uz daudz plašāku loku, līdz pat 400 cilvēkiem. Jauninājums kino vidē vērtēts neviennozīmīgi, taču organizatori nolēmuši riskēt paplašināt balsstiesīgo loku, velkot paralēles, kā tas notiek Amerikas Savienotajās Valstīs. Vai iecere būs sevi attaisnojusi, lielā mērā noteiks to, vai prakse tiks turpināta arī turpmāk.

Visas Lielā Kristapa filmas jau no otrdienas veselu mēnesi ir skatāmas kinoteātrī Kino Citadele. Savukārt balvu pasniegšanas ceremonija būs 25. oktobrī.

0 Komentāru