Rošīna Mērfija un Ričards Bona šovasar uzstāsies Siguldā

0 Komentāru
Rošīna Mērfija un Ričards Bona šovasar uzstāsies Siguldā
Rošīna Mērfija. Publicitātes foto

Sākoties L Tips Agency vasaras koncertsērijai Siguldas pilsdrupu estrādē 20. jūnijā sezonas atklāšanas koncertā uzstāsies džeza talants Ričards Bona (Richard Bona) ar projektu Mandekan Cubano, savukārt 23. jūlijā uzstāsies ekstravagantā īru soliste Rošīna Mērfija (Roisin Murphy) pirmdien, 11. maijā, izdotā albuma Hairless Toys atbalsta turnejas ietvaros, informē L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

Mūsdienās kritiķu un daudzu izcilu mūziķu atzinīgi vērtētais kamerūnietis Ričards Bona piedzima artistiskā ģimenē un jau no mazotnes aktīvi interesējās par mūziku. Viņš sāka apgūt ģitārspēli 11 gadu vecumā un 13 gados izveidoja jau savu pirmo ansambli. 22 gadu vecumā viņš apgūst mūziku Diseldorfā un vēlāk attīsta karjeru Francijā un ASV. Cita starpā viņš tagad ir Ņujorkas Universitātes džeza mūzikas profesors.

Galvenokārt kā basģitāristu R. Bonu aicinājuši uzstāties kopā tādi grandi kā Džo Zavinuls, Džordžs Bensons, Bobijs Makferins, Chaka Khan un virkne citu. Kopš 1999. gada viņš izdevis piecus studijas albumus, kā arī piedalījies daudzu citu džeza mūziķu ierakstos. Savā 2005. gada albumā Tiki R. Bona sadarbojas ar tobrīd vēl pašreizējo atpazīstamību nesasniegušo Džonu Ledžendu.

20. jūnijā Siguldā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar vienu no interesantākajiem Ričarda Bonas projektiem – Mandekan Cubano. Sekstetā Mandekan Cubano R. Bona apvienojis izcilus Ņujorkas džeza mūziķus. Kā jau pauž nosaukums, tas tapis, iedvesmojoties no Latīņamerikas un jo īpaši kubiešu mūzikas, kas apvienojumā ar tradicionālā džeza pieskārienu padara katru R. Bonas un viņa mūziķu uzstāšanos par unikālu piedzīvojumu.

Koncertsēriju 23. jūlijā turpinās kādreizējā dueta Moloko soliste, bet kopš 2004. gada solomāksliniece – Rošīna Mērfija. Latvijas skatītājiem ekstravagantā dziedātāja un ekscentriskā stila noteicēja nav sveša, taču pirmo reizi viņas uzstāšanās būs iespējams baudīt unikālajā Siguldas pilsdrupu atmosfērā.

Kā zināms, pirmo slavas vilni R. Mērfija izbaudīja, būdama elektroniskās mūzikas dueta Moloko dalībniece.
Pēc grupas izjukšanas 2003. gadā viņa pievērsās solokarjerai. Tās laikā viņa izdevusi trīs albumus, no kuriem jaunākais, Hairless Toys, iznāca nupat – 11. maijā.

Virkne autoritīvu britu mūzikas kritiķu R. Mērfijas svaigāko sniegumu novērtējuši ļoti atzinīgi. NME (8/10): ”Ievērības cienīga atgriešanās”. The Guardian (4/5): ”Mērfija iemanījusies apvienot tik atšķirīgas lietas, kā disko un vēlu nakts pasaku mulsinošās bailes. Viņas līdz šim lieliskākais sniegums. Tīra un zīmīga elegance”. Independent (4/5): ”Mērfija ir viena no popmūzikas lieliskākajiem neparedzamajiem elementiem.” Daily Star (5/5): ”Ēterisks popmūzikas šedevru apkopojums.” Uncut (8/10): ”Tik intīms un vienlaikus provokatīvs, cik viss, kas saistīts ar Mērfijas vārdu.”

Rošīnas Mērfijas jaunākais albums ir pievērsis ne tikai kritiķu uzmanību, bet iekļuvis arī iTunes topā. Vienas dienas laikā tas ierindojies Elektroniskās mūzikas topa 1.vietā.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz Ričarda Bonas un Rošīnas Mērfijas koncertiem pieejamas no šodienas, 12. maija, bilesuserviss.lv un Biļešu servisa kasēs. To cena, sākot no 29 eiro.
0 Komentāru