Rolands Atkočūns Dailes teātrī iestudē Bovarī kundzi

0 Komentāru
Rolands Atkočūns Dailes teātrī iestudē Bovarī kundzi
Foto: Jānis Deinats

14. novembrī Dailes teātrī notiks lietuviešu režisora Rolanda Atkočūna iestudētās melodrāmas Bovarī kundze pirmizrāde, informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Gistava Flobēra 1856. gadā sarakstītais romāns Bovarī kundze tiek uzskatīts par pasaules literatūras šedevru un visu laiku labāko romānu līdzās Ļeva Tolstoja Annai Kareņinai. Paralēles starp šiem romāniem var vilkt arī sižetā – Emma Bovarī ir ārsta sieva, kuru moka garlaicība, kura dzīvo pāri saviem līdzekļiem un ielaižas grēcīgos sakaros, lai izrautos no provinciālās dzīves tukšuma un vienmuļības. Bovarī kundzes cilvēcisko kaislību demonstrējums ir tik ticams un saprotams tādēļ, ka šajā kaislību melodrāmā Flobērs ir aprakstījis reālus sava laika notikumus kādā ģimenē. Šeit praktiski nav pozitīvo varoņu, un ik notikumu pavērsienā ir jūtama autora skepse pret cilvēka dabu un rakstura vājībām. Tomēr Flobērs pilnībā nostājas līdzās saviem varoņiem – slavens ir viņa teiciens: “Bovarī kundze esmu es pats!”

Emmas Bovarī loma uzticēta Kristīne Nevarauskai. Pārējās lomās būs Artūrs Skrastiņš (Šarls Bovarī), Pēteris Liepiņš (Augļotājs Lerē), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Felicita), Indra Briķe (Šarla māte), Gints Andžāns (Leons Dipuī), Lauris Subatnieks (Omē kungs, aptiekārs), Juris Bartkevičs (Giljomēna kungs, notārs un padomnieks), Artis Robežnieks (Burnizjēns, mācītājs), Artūrs Dīcis (Žistēns, Omē kalps), Juris Žagars (Rūdolfs Bulanžē), Aldis Siliņš (Ipolits, leijerkastnieks), Ērika Eglija (Ivēra kundze), Sarmīte Rubule (Omē kundze), Dārta Daneviča (Lefransuā jaunkundze), Aija Dzērve (Artemīza), Lauris Dzelzītis (Arāna kungs), Dainis Gaidelis un Gints Grāvelis (Kreditori), Mārtiņš Počs (Vikonts), kā arī Elīna Dzelme un Edijs Zalaks kā pilsētiņas iedzīvotāji, operas Lucia di Lammermoor trupa un karnevāla dalībnieki.

Radošajā komandā strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, lietuviešu kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute, horeogrāfe Inga Raudinga un gaismu mākslinieks no Krievijas Jevgeņijs Vinogradovs. Dramatizējumu veidojis Rolands Atkočūns, tulkojusi Evita Mamaja.

0 Komentāru