Riodežaneiro atklāta Kandinska pirmā izstāde kontinentā

Komentāri
Riodežaneiro atklāta Kandinska pirmā izstāde kontinentā
Foto: Reuters/ Scanpix

Vienā no Brazīlijas lielākajām pilsētām Riodežaneiro atklāta pasaulslavenā mākslinieka Vasilija Kandinska gleznu izstāde. Tā ir pirmā mākslas dižgara izstāde Latīņamerikā.

Izstāde, kurai ir dots nosaukums Kandinskis – viss sākas ar punktu, Riodeženeiro kultūras centrā oficiāli tiek atklāta šodien. Kolekciju veido 70 V. Kandinska mākslas darbi, ko viņš radīja laika posmā no 20 gadsimta sākuma līdz 1922. gadam, kad viņš devās prom no Krievijas.

Izstādē aplūkojami arī desmitiem citu mākslinieku darbi, kas tapuši, iedvesmojoties no V. Kandinska daiļrades.

Lielāko daļu mākslas darbus Riodeženeiro ir aizdevis Sanktpēterburgas muzejs, taču ir arī darbi no Vācijas, Lielbritānijas, Francijas un Austrijas. Krievijas muzeja Sanktpēterburgā direktore Jevgēnija Petrova skaidro, ka šī ir unikāla iespēja tik daudz V. Kandinska darbus aplūkot vienviet.

Izstāde būs atvērta līdz 30. martam. Pēc tam aprīlī tā tiks pārvesta uz Belo Horizonte, bet jūlijā uz Sanpaulu.

Krievu izcelsmes vācu/ franču gleznotājs un mākslas teorētiķis Vasilijs Kandinskis bija viens no pirmajiem māksliniekiem, kas gleznoja darbus tīrā abstrakcionisma stilā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl