Rīgas teātros gaidāmas intriģējošas pirmizrādes

0 Komentāru
Rīgas teātros gaidāmas intriģējošas pirmizrādes
Foto: jaime.silva, Flickr.com

Nākamnedēļ Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos pavisam politiska Eirovīzija. Jaunajā Rīgas teātrī top darbs, par kuru skatītāju interese arvien pieaug, un ir pamats domāt, ka tas varētu būt viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem. Savukārt šovakar izrādi piedzīvos teātris, kuram katra izrāde ir kā pirmizrāde.

Jau nākamnedēļ divas dienas pēc kārtas uz Latvijas Nacionālā teātra mazās zāles skatuves notiks Eirovīzijas fināls. Daudz politizētākā un ironiskākā versijā. Caur šādu prizmu uz šodienas Eiropu piedāvā paraudzīties lietuviešu režisors Vids Bareiķis. Eiro Vīzija ir trešā no starptautiskā projekta Šengenas zonas spožums un posts izrādēm, un pirmizrāde gaidāma 22. oktobrī.

Vids Bareiķis, izrādes Eiro Vīzija režisors

“Daži cilvēki apgalvo, ka, skatoties Eirovīziju, var izdarīt secinājumus, kāda ir Eiropa. Piemēram, šogad, kad uzvarēja dīvainā bārdainā sieviete/vīrietis. Tad daudzi teica – skaties, tāda šobrīd ir Eiropa, galīgs “sviests”, sajukums.”

Izrādes veidotāji saka, ka izrāde ir gana sociāla, savukārt tās iznākums būs atkarīgs no skatītājiem.

Valters Sīlis, izrāžu cikla kurators

“Šengenas zona savā ziņā ir tas bezrobežu vienums – mums it kā tās robežas ir zudušas, bet – kur tās robežas no jauna veidojas, un vai mums ir kaut kas kopīgs vai arī nav.”

Savukārt Jaunais Rīgas teātris (JRT) šogad no repertuāra plāno izņemt teju vai ilgdzīvotāju-rekordisti – izrādi Revidents. Iespējams, tās vietu ieņems Iļjas Ilfa un Jevgeņija Petrova 12 krēsli Alvja Hermaņa režijā.

Andris Keišs, JRT aktieris

“Tas ir tas, pie kā mēs ļoti intensīvi strādājam gandrīz viss ansamblis. Esam pašā sākumā, jāatzīst, tāpēc daudz jums nevaru izstāstīt un atklāties. Bet katrā ziņā tas ir ārkārtīgi paradoksāls, skumjš un vienlaikus arī ļoti smieklīgs darbs.”

Kisa lomā iejutīsies Gundars Āboliņš, Ostapu Benderu atveidos Andris Keišs, bet Svētais tēvs Fjords būs Ģirts Krūmiņš. ”Un vēl būs vesela kaudze ar lomām, kur aktieri mainīsies,” atklāj A. Keišs.

Pirmizrāde paredzēta 7. decembrī.

Šobrīd JRT vistuvāk pirmizrādei ir Maijas Apines režisētais darbs Mīļais melis. Ne šovs, kura priekškars pirmo reizi kritīs 5. novembrī.

Katru izrādi kā pirmizrādi piedzīvo improvizācijas teātra apmeklētāji un arī paši aktieri. Arī šovakar kinoteātrī Splendid Palace Rīgas Improvizācijas teātris (RIT) piedāvās kārtējo pirmizrādi.

Jautāts, vai gadās arī, ka joki atkārtojas, RIT mākslinieciskais vadītājs Raimonds Ruzenieks, atklāj: ”Joki nē, tāpēc, ka situācijas ir dažādas, bet šad tad atkārtojas tēli. Kaut kādi iemīļotākie improvizatoriem.”

Savukārt nākamnedēļ Improfest Rīga laikā Dailes teātra mazajā zālē viesosies improvizēšanas meistari no Čikāgas. Festivāla laikā plānotas arī meistarklases un jaunu talantu meklēšana.

Improvizāciju par tēmu “Pirmizrāde” skaties videosižatā!

0 Komentāru