Rīgas Starptautiskais kino festivāls atklāj pirmās filmas

Pievienot komentāru
Rīgas Starptautiskais kino festivāls atklāj pirmās filmas
Kadrs no filmas Gausie rietumi. Publicitātes foto

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) laikā no 15. līdz 25. oktobrim kinoteātrī Splendid Palace skatītāji varēs baudīt pasaules jaunāko un interesantāko kino, Latvijas filmas sadarbībā ar festivālu Lielais Kristaps, vēsturisko retrospektīvu, ziemeļvalstu kino izlasi, īsfilmas, videoklipus un eksperimentālo kino programmā SHORT RIGA, svarīgāko krievu dokumentālo kino sadarbībā ar neatkarīgo festivālu ARTDOCFEST, filmas pavisam mazajiem un ģimenēm, kā arī kino par pieaugšanu jaunajiem kino skatītajiem.

Programmā RIGA IFF Izlase iekļautas dažas no spilgtākajām šī gada lentēm: Eiropas kino klasiķa Benuā Žako veidotā Istabenes dienasgrāmatas ar Francijas ”jauno laiku dīvu” Leu Seidū, kādreizējās skotu kulta grupas The Beta Band dalībnieka Džona Maklīna debijas darbs Sandensā Gausie rietumi ar Maiklu Fasbenderu vienā no galvenajām lomām, Roterdamas Starptautiskā kinofestivāla pērle – austrieša Lukasa Valentas Rinera Argentīnā filmētā debija Parabellum. Visas minētās filmas būs arī Latvijas pirmizrādes, akcentē RIGA IFF radošā direktore Sonora Broka.

Jauniešu programmas Jauniešu lietas / #Youth_Matters! izrādīs Kannu Palmas zaram nominētās norvēģu brīnumbērna Joahima Trīra pirmās filmas angļu valodā – Skaļāk par sprādzieniem ar zvaigžņu komandu, kuru vidū arī Oskaram nominētais Džese Eizenbergs un franču kino un teātra leģenda Izabella Ipēra, un Kristiansandas festivāla drāmu Mana tievā māsa, kas atklāj stāstu par bulīmiju. Bērnu filmu programma Bērnu brīvdienas / Kids Weekend būs pasākums visai ģimenei – nedēļas nogale ar animācijas darbnīcām un filmām, kas tapušas ziemeļvalstīs. Viena no pērlēm – Igaunijas kases hits Zupas pilsētas slepenā biedrība.

Retrospekcijas programmā In Kino Veritas iekļauta arī francūža Žana Ruša Vienas vasaras hronika (1961), amerikāņu kulta režisora Džona Kasavītisa Sejas (1968). Sadarbībā ar Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā tapusi programma Ziemeļu gaismas / Nordic Highlights. Viena no tās spilgtākajām filmām ir režisora J.P. Valkeapē otrā kinolente Viņi ir izbēguši, kas saņēmusi arī Somijas nacionālo balvu.

Ar šo gadu RIGA IFF iedibinājis arī starptautisku konkursu. Filmas un žūrija tiks izziņoti septembra vidū – programmā iekļautas astoņas kinolentes, visas ir pilnmetrāžas darbi, un šim konkursam nav ne žanrisku, ne stilistisku ierobežojumu.

Viens no RIGA IFF pasākumiem ārpus lielā ekrāna būs Zigmāra Jaujas unikālā izstāde Zudušos kinoteātrus meklējot. Ar to 15.oktobrī atklās festivālu – personisko pētījumu par Rīgas pilsētas kinoteātriem un to, kā to aprises mainījušas pilsētas seju.

Pirmās filmas un festivāla programmas publicētas festivāla mājaslapā – rigaiff.lv, un visus jaunumus var uzzināt, apmeklējot RIGA IFF sociālo tīklu profilus Facebook, Twitter un Instagram.