Komentāri

Festivāla Rīgas Ritmi 2016 noslēguma koncertā 2. jūlijā uzstāsies talantīgais džeza pianists, leģendārā producenta Kvinsija Džonsa protežē Džastins Kaflins (Justin Kauflin), informē festivāla rīkotāji.

Mākslinieks uzsācis pianista karjeru 15 gadu vecumā un kopš tā laika guvis augstu atzinību – šobrīd jaunais mūziķis ir viens no pieprasītākajiem jaunajiem džeza pianistiem, ko pierāda gan 2012. gadā VEER Magazine piešķirtais apbalvojums Gada džeza mākslinieks, gan uzvara tā paša gada VSA Starptautiskajā jauno solistu konkursā, gan arī lieliskie rezultāti prestižajā Thelonious Monk konkursā, stāsta festivāla Rīgas Ritmi rīkotāji.

2013. un 2014. gadā Kaflins piedalījies Kvinsija Džounsa (Quincy Jones) pasaules koncerttūrē kā viens no Quincy Jones management pārstāvētajiem māksliniekiem. Pērn sadarbībā ar Džounsu tapis arī mūziķa jaunākais albums Dedication.

Jau kopš 11 gadu vecuma, mūziķis ir neredzīgs, taču tas nav liedzis viņam apgūt un izkopt klavierspēli, bet tieši pretēji – pamudinājis viņu uz to. Kādā intervijā Kaflins atzinis, ka, zaudējot redzi, viņam nācies meklēt ko citu kā videospēles un basketbolu. Tā viņš nonācis pie klavierēm. Džastinam piemīt apbrīnojama dzirdes atmiņa, ar izkoptu manieri un īpašu stilu.

Īpašu vietu mūziķa profesionālajā izaugsmē ieņēmis nu jau aizsaulē aizgājušais trompetists, džeza leģenda Klārks Terijs (Clark Terry). Jaunā mūziķa un viņa mentora attiecības iemūžinātas vairākkārt apbalvotajā dokumentālajā filmā Keep on keepin’ on.

”Manuprāt, viņš ir viens no talantīgākajiem pianistiem, kāds jebkad ir dzīvojis uz šīs zemes” – leģendārais trompetists Klārks Terijs (Clark Terry).

Video

Festivāls Rīgas Ritmi šogad norisināsies sešpadsmito reizi. Četru dienu garumā – no 29. jūnija līdz 2. jūlijam – džeza mūzikas mīļotājiem tiks piedāvāta krāšņa un daudzveidīga programma. Jau ierastās koncertvietas – Rīgas Kongresu namu, mūzikas namu Daile, Origo Summer Stage un brīvdabas atpūtas parku Egle – papildinās šogad atvērtais džeza klubs Trompete.

Latvijas Radio 1. studijā mūziķi pasniegs meistarklases jaunajiem un topošajiem mūziķiem, kas arī kļuvušas par neatņemamu festivāla Rīgas Ritmi sastāvdaļu.

Biļetes uz Rīgas Ritmu koncertiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl