Komentāri

6. jūnijā Latvijas Radio 1. studijā notiks festivāla Rīgas Ritmi 2015 ieskaņas koncerts, kurā uzstāsies dāņu dziedātāja Sesilija Norbi (Cæcilie Norby) un zviedru basists Lāšs Dānielsons (Lars Danielsson).

Sesilija Norbi ne velti tiek dēvēta par Dānijas vokālo karalieni. 25 gadus ilgajā karjerā viņa darbojusies daudzos mūzikas žanros – no roka un popmūzikas līdz pat džezam un klasiskajai mūzikai. Mūzika Sesilijai bijusi visapkārt jau no mazotnes, viņas tēvs ir komponists un māte – operdziedātāja. Pēdējos gados Norbi izteikti pievērsusies džeza žanram, par ko liecina arī viņas jaunākais albums Silent Ways, kas nāca klajā 2013. gadā. Pērnā gada rudenī S. Norbi ar koncertiem nosvinēja 50 gadu jubileju, kā arī nolēma padalīties ar Dānijas radio klausītājiem savā džeza mūzikas izvēlē, vadot raidījumu valsts radiostacijā P8 Jazz.

S. Norbi bieži patīkami pārsteigusi melomānus visā pasaulē, iedziedot itin netipiskas, viegli džezīgas kaverversijas citu populāru mākslinieku dziesmām. Lielu atzinību izpelnījās, piemēram, Deivida Bovija dziesmu programma 2012. gadā.

Vispusīga muzicēšana raksturo arī zviedru basista, čellista un komponista Lāša Dānielsona karjeru. Ar ļoti līdzīgu muzikālo pieredzi abi veiksmīgi sastrādājušies jau vairākos projektos, ieskaitot pēdējos divus Sesilijas albumus – Arabesque (2011) un jau minēto Silent Ways. Lāšs izkopis unikālu basa skanējuma pasniegšanas stilu, kļūstot par vienu no atzītākajiem un pieprasītākajiem instrumenta pārzinātājiem Eiropā. Viņš uzstājies dažādos mūziķu sastāvos, sadarbojies ar bigbendiem un Dānijas Radio orķestri. Tāpat Lāša albumu ierakstos piedalījušies tādi amerikāņu džeza grandi kā ģitārists Džons Skofīlds (John Scofield) un bundzinieks Džeks Dežonets (Jack DeJohnette). Viņa jaunākais albums Liberetto (2012), piedaloties armēņu jaunajai pianisma zvaigznei Tigran, atklāj jaunu muzikālo brīvību, kas balstīta kamerdžezā, klasiskajā mūzikā un Eiropas folkmūzikā.

”Sesilija Norbi labāk nekā jebkurš cits atbilst jēdzienam ”jaunā, Eiropas džeza skaņa”,” – Harmonia Mundi.

”Šim zviedru basistam, čellistam un komponistam robežas starp klasisko mūziku un džezu ir miglā tītas… Viņa un grupas improvizācijas un ātrumu maiņas izklausās tik dabīgi kā elpošana,” – The Independent.

Fragments no Sesilijas Norbi un Lāša Dānielsona kopīgās uzstāšanās, izpildot kanādiešu dziesminieka Leonarda Koena (Leonard Cohen) dziesmu Hallelujah:

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs un bilesuserviss.lv. Vairāk informācijas – rigasritmi.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl