Rīgas Modes: mēs vēl varam atļauties būt jauni un stulbi

Komentāri

”Popmūzikā sen jau viss ir pateikts, šokējoši T kreklu uzraksti ir pagātne. Neizlicies, ka tu vispār neizlicies, ir jāpatīk tik daudziem, cik daudziem vien ir iespējams,” skan teksts kolektīva Rīgas Modes jaunākā albuma Fantastiski pirmajā dziesmā. Jau šajā nedēļas nogalē grupa aizvadīs pirmos no jaunā albuma koncertsērijas koncertiem. Kopumā tādi gaidāmi pieci.

”Mums vispirms ir mūzika, tikai tad – pārējais,” uzsver grupas vokālists Kalvis Bormanis, kad jautāju, vai koncertos grupa apņēmusies sekot tendencei mūziku pavadīt ar kustīgajām bildēm. ”Mēs neesam grupa, kas pārāk iespringst uz skatuves dekorācijām. Mums pirmajā vietā ir mūzika, un tad nu mēs paši – kā nu kuro reizi – kaut ko savārām… Noteikti neesam no tiem, kuri preses relīzē īpaši izceļ to, ka ved sev līdzi divus furgonus ar pirotehniku un lāzeriem. Pirmkārt, jau arī tāpēc, ka mēs neko tādu nevaram atļauties,” smejas Kalvis.

Pirms vairākiem gadiem dibinātais kolektīvs, toreiz vēl ar nosaukumu Komjaunatne, šodien iemantojis tādu kā slikto zēnu reputāciju. Kā viņi ar to sadzīvo? ”Mums nav kauns būt mazliet nepareiziem kontekstā ar vispārpieņemtām normām. Mums nav kauns, ka citreiz pieļaujam kļūdas. Protams, ir gadījušies pilnīgi traki vakari un mēs uz skatuves esam savārījuši kādus sūdus. Visi cilvēki kādreiz kaut ko ievāra, tikai citi piestrādā pie tā, lai to noslēptu. Mums nav īsti ko slēpt. Mēs esam tādi, kā mēs esam. Un īstenībā jau es ļoti saprotu tos, kuriem mēs šo iemeslu dēļ nepatīkam. Neuzskatu to par kaut kādu traģēdiju. Mums ir tā, ka mēs mīlam gan savus fanus, gan arī heiterus. Mēs pieņemam un respektējam viņu domas, lai arī kādas tās būtu. Rīgas Modes nekad nav izvirzījušas mērķi par katru cenu iepatikties visiem. Mums nav ar ko riskēt un citreiz naktslokālos vai aizskatuvē esam uzvedušies arī mazliet kā tādi… loši. Mūsu albums sākas ar dziesmu Kāpēc Tad, Kad Es Izskatos Vislabāk, Uz Mani Neviens Neskatās?, un tur ir frāze: ”Popmūzikā sen jau viss ir pateikts, šokējoši T kreklu uzraksti ir pagātne. Neizlicies, ka tu vispār neizlicies, ir jāpatīk tik daudziem, cik daudziem vien ir iespējams.” Tā ir mazliet ironija par to, kas šobrīd notiek pašmāju popmūzikā – ka obligāti jābūt tam gaišajam, viedajam cilvēkam un jāparāda, cik tu esi ļoti pozitīvi noskaņots pret apkārtējo pasauli. Protams, mēs esam diezgan optimistiski noskaņoti, taču nepataisām to visu par kaut kādu puķubērnu shitu,” stāsta Kalvis.

”Tā kā šī ziema mums ir bijis klusais periods, kad strādājām pie ieraksta, ļoti gaidām, kad atkal varēsim uzstāties. Mums katrs koncerts, neatkarīgi no mēroga, ir kā mazi svētki un loģiski, ka pēc uzstāšanās mēs neesam tie, kuri baigi skatās pulkstenī… Mums apkārt ir daudz foršu cilvēku un mēs gribam pavadīt ar viņiem laiku. Protams, tas gandrīz vienmēr beidzas 6:00 no rīta, bet nu mēs vēl varam atļauties būt jauni un stulbi,” teic grupas solists.

Foto

Rīgas Modes albuma Fantastiki koncertsērijas ietvaros 29. aprīlī uzstāsies Ogrē, klubā Hauze, 30. aprīlī – Daugavpilī, Artilērijas Pagrabos, 13. maijā – Liepājā, Fontaine Palace un 14. maijā – Cēsīs, Fonoklubā. Albuma tūres noslēguma koncerts gaidāms 19. maijā Rīgā, klubā One One (Šarlotes ielā 18A).

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl