Komentāri

Kamēr galvaspilsētas kultūras dzīvē uz sarkanā paklāja starmešu gaismā mirdz kino, raidījums 900 sekundes lūkoja, kas patlaban notiek aiz muzeju sienām un izstāžu zālēs.

Ceļojums cilvēka sarežģītajā ”iekšējā fabrikā”, izsmalcināti Ziemassvētku dekori un šokējošs futūrisms – apmēram tā īsumā varētu raksturot tematisko amplitūdu izstādēm, kurās ielūkojās LNT.

Mākslas zinātniece Aiga Dzalbe norāda, ka saistībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu Rīgā izstāžu piedāvājums šogad ir ievērojami krāšņāks.

Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece:
Kopumā skatoties, ir vairāk labas mākslas. Man gribētos teikt, ka izstādes tiek veidotas rūpīgāk, tās ir arī izstādes ar lielāku atļaušanos.

Mākslas zinātniece īpaši izceļ skandalozā gleznotāja Miķeļa Fišera izstādi Netaisnība Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā. ”Tie ir gluži vai arhaiski Asīrijas mākslas garā veidoti kokgriezumi par futuroloģiskām tēmām,” stāsta A. Dzalbe.

Tāpat muzeji arvien vairāk izmanto jaunākās tehnoloģiskās iespējas un tās apmeklētājiem ļauj parādīt daudz lielāku daļu no ekspozīcijas, atzīst Muzeju biedrības pārstāvji.

Kā viens no piemēriem tiek minēta Okupācijas muzejā no 17. decembra skatāmā interaktīvā izstāde par Latvijas iedzīvotāju bēgļu gaitām pirms 70 gadiem Rietumeiropā.

Kārlis Dambītis, Latvijas Okupācijas muzeja kurators:

Mēs pa mēnešiem esam mēģinājuši rekonstruēt, kāda bija karadarbība un kā tas iespaidoja bēgļu kustību no Latvijas, kuros mēnešos viņa bija aktīvāka.

Izstādē ir arī atsevišķu trimdas latviešu stāsti, tā laika priekšmetu fotogrāfijas un pat bēgļu koferis, kurā atrodams Latvijas karogs. Tā ir tikai pirmā daļa no izstādes, kuru ar laiku papildinās stāsti par latviešu bēgļu gaitām uz ASV un Austrāliju.

Vairāk uzzini video!

Lasi vēl