Komentāri

Aizejošais gads Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas zīmē pavadīts kopumā veiksmīgi. Tā uzskata kultūras pasākumu rīkotāji. Lai gan budžeta iespējas bijušas ierobežotas, tomēr izskanējusi gan Pasaules koru olimpiāde, gan sarīkotas elitāru mākslinieku izstādes, gan arī publiskai apskatei pavērti Stūra mājas pagrabi.

Tieši mēnesis atlicis līdz brīdim, kad Rīga atvadīsies no Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa. Līdz tam gan vēl Latvijas Nacionālajā operā notiks viens no pamanāmākajiem pasākumiem – Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo balvu mēdz dēvēt arī par Eiropas Oskaru, kurā pulcējas vecā kontinenta kinematogrāfa zieds. Ne vienmēr, bet atsevišķos gadījumos kultūras galvaspilsētas statuss piesaista balvu  pasniedzēju interesi.

Visa gada pasākuma organizētāji, nodibinājums Rīga2014, uzskata, ka Latvijai ir izdevies lauzt neizteiksmīgo Baltijas tēlu, kas bija radies krīzes iespaidā.

Gan Tallina, gan Viļņa savu gada programmu bija spiestas aizvadīt ar ļoti ierobežotiem budžetiem.

Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle:
Mēs gluži automātiski tiekam ierakstīti to pašu neveiksmīgo Eiropas kultūras galvaspilsētu sarakstā…, un tas arī zināmā mērā deva ļoti lielu impulsu, realizējot šo projektu.

Rīgas īpatnība bija tās aktivitāšu daudzveidība. No smalkiem pasākumiem izmeklētai publikai līdz radošajiem kvartāliem.

Socioloģiskie dati rāda – kopējais pasākumu apmeklētāju skaits lēsts ap pusotru miljonu, lai gan nereti cilvēki atzīst, ka neko īpašu nav pamanījuši.

Plašs atspoguļojums bijis ārvalstu medijos, ko sociologs Arnis Kaktiņš redz kā valsts reklāmu.

Sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš:
Man nav ne mazāko šaubu, kas tas sekmēs tūrisma plūsmu vēl pāris gadus, ne tikai pusgadā bet arī 2016.-2017. gadā.

Daudzi savām acīm vēlēsies redzēt Stūra mājas pagrabus, kas ar Okupācijas muzeja atbalstu kļuva par vienu no populārākajiem apskates objektiem. Čekas nams darbosies vēl nākamo gadu. Izstādes kurators, cer, ka tas kalpos par grūdienu pastāvīgai darbībai.

Tematiskās līnijas Brīvības iela kurators Gints Grūbe:
Lielā mērā mēs sagaidām, ka Okupācijas muzejs to turpinās darīt. Bet kopumā tā ir daudzu cilvēku iniciatīva, kas varētu nākt arī palīgā un nākotnes saturu atrast šai ēkai.

Līdz finiša beigām vēl mēnesis, taču nodibinājuma darbinieki, izmantojot reto iespēju būt kopā, vienojās fotogrāfijā.

Kaut kas līdzīgs būs iespējams 2027. gadā, kad kāda no Latvijas pilsētām būs tā gada galvenās Eiropas kultūras galvaspilsētas dublieris.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl