Rīgā viesosies metālgrandi Kataklysm, Septicflesh un Aborted

Pievienot komentāru
Rīgā viesosies metālgrandi Kataklysm, Septicflesh un Aborted
Publicitātes foto

18. janvārī klubā Melnā Piektdiena uzstāsies pasaulē zināmās death metal grupas Kataklysm, Septicflesh иn Aborted, informē koncerta rīkotāju pārstāve Raisa Smirnova.

Kanādiešu kolektīvu Kataklysm 1991. gadā izveidoja basģitārists un vokālists Mauricio Iakono (Maurizio Iacono). Vēlāk viņam pievienojās vokālists Silvens Houde (Sylvain Houde), ģitāristi Žans Fransuā Daženē (Jean-Francois Dagenais) un Stefans Kotē (Stephane Coté), kā arī bundzinieks Ariels Seids (Ariel Saied Martinez).

1992. gadā Kataklysm ierakstīja demo The Death Gate Cycle of Reincarnation. 1993. gadā zem leibla Nuclear Blast iznācis EP: The Mystical Gate of Reincarnation. Gadu vēlāk beļģu leiblā Boundless Records izdota septiņcollu gramplate Vision the Chaos. 1995. gadā kompānija Nuclear Blast izlaida pilnformāta debijas albumu Sorcery. Albuma atbalstam bija noorganizēta tūre Eiropā, kopā ar metālmūzikas kolektīviem Deicide, Brutal Truth, Sinister, Cathedral un Fleshcrawl.

2000. gadā mūzikas kritiķi labi novērtēja albumu The Prophecy (Stigmata of the Immaculate). Disks bija ierakstīts Monreālā (Victor Studio) un sasniedzis augstas pozīcijas topos: #6 – CMJ Loud Rock Charts, ASV un #2 kanādiešu Loud Rock Charts. Nākamais mūzikas krājums Epic: The Poetry of War, arī saņēma augstu novērtējumu žurnālos: Rock Hard — 8,5 no 10, Metal Hammer — 6 no 7, Legacy — 13 no 15.

Šā gada 31. jūlijā leiblā Nuclear Blast iznācis kārtējais grupas Kataklysm albums – Of Ghosts And Gods. Kopumā kolektīvs ierakstīja divpadsmit pilnformāta albumus.

Grieķu grupa Septic Flesh radās 1990. gadā ar sekojošo sastāvu: Sotiris Vagenas (vadošā ģitāra), Set Siro Anton (basģitāra un vokāls), un Kristos Antonio (Christos Antoniou) (ģitāra). Jau 1991. gada decembrī pasauli ieraudzīja pirmais EP: Temple of the Lost Race. Pēc neilga brīža grupa izjūk un atjaunojas ar iepriekšējo nosaukumu, bet jaunais nosaukums rakstās jau bez atstarpes – Septicflesh.

Kolektīva Septicflesh radošā kvēle kļuva tik liela, ka katrs nākamais albums sanāca labāks un labāks, un beigās pārtapa par simpho-death mūzikas paraugu. Ziemā šī komanda atbrauks Rīgā ar jauno albumu Titan un jauno bundzinieku Kerimu Lehneru (Kerim Lechner), kurš sevi labi parādīja Decapitated un Behemoth grupu sastāvā. 18. janvārī notiks tik tiešām titānisks koncerts, kuru izlaist, nav rekomendēts!

Formācija Aborted, kas dibināta 1995. gadā Beļģijā, izpilda bargo death metal un grindcore mūziku. Pastāvēšanas laikā sastāvs mainījies tik bieži, ka grupu var nosaukt par internacionālu. Par kolektīva dalībniekiem bija vācieši, franči, angļi, itāļi. Vienīgais un nemainīgais paliek tikai vokālists. Diskogrāfijā ir divi demo albumi, astoņas studijas plates, divi EP, trīs spliti un viens live DVD (2006).

Dziesmu tematika balstīta uz visāda veida baisumiem, kas atbilst stilam, zem retiem izņēmumiem, kad dziesmās ievieš mīklaino domu, sižetu un piepilda mūziku ar zemtekstu.

Īpašs iepriecinājums faniem, ka grupas izpildīs arī vecos hitus, kas kā ”piedeva” izskanējušas notikušajos šovos citās Eiropas pilsētās.

Biļetes uz koncertu pieejamas mājaslapā Ticketshop.lv. Biļešu cenas, sākot no 20 eiro. Biļetes būs iespējams iegādāties arī pie ieejas koncerta norises vietā.