Rīgā uzstāsies modernā džeza izpildītājs Hosē Džeimss

Komentāri

29. aprīlī Rīgas Kongresu namā gaidāms modernā džeza izpildītāja Hosē Džeimsa (José James) koncerts. Tas ieskandinās festivālu Rīgas Ritmi, kas šogad notiks 16. reizi.

Amerikāņu vokālists Hosē Džeimss iekarojis klausītāju sirdis gan kā solo mākslinieks, gan kā dažādu mūzikas apvienību dalībnieks. Mūziķis, kurš nereti tiek dēvēts par džeza izpildītāju hiphopa paaudzei, savā daiļradē apvieno džezu, soulmūziku, elektroniskās deju mūzikas stilu drum’n’bass, repu, rokmūziku un tā dēvēto spoken word jeb runātā vārda stilistiku, veidojot pats savu unikālu skanējumu, norāda festivāla rīkotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mineapolisā, ASV, dzimušo un augušo Hosē jau kopš bērnības aizrāvusi vokālā māksla. Nonākot Ņujorkā un uzsākot studijas Džeza un mūsdienu mūzikas jaunajā skolā (New School of Jazz and Contemporary Music), viņam pavērās jauns skats uz mūzikas apvāršņiem. Ļoti dažādie viņam interesējošie žanri un to piedāvātās iespējas organiski saplūda ar Džeimsa vokālo talantu, radot svaigu un modernu stilu.

Mūziķis atzīst, ka nekad nav centies apzināti iekļauties kādā konkrētā žanrā, un viņa daiļradē vienmēr vadošā bijusi interese tieši par mūzikas daudzpusīgumu. Piemēram, albumā While You Were Sleeping dzirdamas atsauces gan uz alternatīvo rokmūziku, ko Hosē klausījies agrīnā jaunībā (Radiohead, Nirvana), gan arī uz R&B, džezu un pat savā unikālajā stilistikā muzicējošo divdesmitgadnieku paaudzes dziesminieku Frenka Oušena (Frank Ocean) un Džeimsa Bleika (James Blake) radīto mūziku.

Džeimsa debijas albums The Dreamer nāca klajā 2008. gadā un izpelnījās pozitīvas atsauksmes, pateicoties žanriskajam daudzpusīgumam. Ieraksts ierindojās arī prestižā izdevuma Jazz Times gada ierakstu topā, ieņemot 21. vietu. Pēcāk iznākuši vēl pieci studijas ieraksti un notikušas neaizmirstamas uzstāšanās festivālos visā pasaulē – North Sea Jazz Festival, Victoria Jazz Festival, Billboard Live un citviet. 2012. gadā Hosē Džeimss noslēdza līgumu ar leģendāro džeza izdevniecību Blue Note.

Šogad viņš devies jaunākā albuma Yesterday I Had the Blues reklamēšanas tūrē, izpildot programmu, kas veltīta džeza leģendai Billijai Holidejai (Billy Holiday) saistībā ar viņas 100 gadu jubileju. Lai arī Hosē muzikālās intereses sniedzas arī krietni ārpus džeza robežām, tieši Holideju viņš dēvē par savu ”muzikālo māti”. Rīgā viņš uzstāsies pirmoreiz.

Video

”Viens no pēdējās dekādes aizraujošākajiem izpildītājiem.” – Allmusic

Koncerts ieskandina šā gada festivālu Rīgas Ritmi, kas notiks 16. reizi no 29. jūnija līdz 2. jūlijam. Biļetes uz Hosē Džeimsa koncertu 29. aprīlī nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs. Vairāk informācijas – rigasritmi.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl