Rīgā notiks pirmais improvizācijas teātra festivāls

1 komentārs
Rīgā notiks pirmais improvizācijas teātra festivāls
Karaliskā improvizācijas teātra aktieris Jānis Skutelis. Foto: Edijs Pālens, LETA

No 21. līdz 25. oktobrim pirmo reizi Rīgā notiks starptautisks improvizācijas teātra festivāls; vieni no Improfest Rīga 2014 gaidītākajiem dalībniekiem būs Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO.

”Improvizācijas teātra kā žanra popularitāte Latvijā turpina augt. To pierāda arvien jaunu impro grupu rašanās, un fakts, ka skatītāju tām pietiek, kas savukārt pierāda, ka paplašinās arī skatītāju loks. Tāpat kā cilvēkus vienmēr interesējis jautājums – vai tur ārā kāds ir?, tā improvizācijas cienītājus vienmēr interesē – vai tur ārā ir kāds improvizators?” retoriski jautā festivāla rīkotāji no Karaliskā Improvizācijas teātra (KIT).

22. oktobrī plkst. 19:00 Dailes teātra mazajā zālē ar improvizācijas priekšnesumu viesosies Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO, kuru Rīgā pārstāvēs Rance Rizutto (Rance Rizzutto) un Tara Defrancisko (Tara Defrancisco). Izrāde notiks angļu valodā.

”Lai arī, skatoties uz globusa, neizskatās, ka Čikāga ir lielāka par Rīgu, tomēr jāatzīst, ka ir gan lielāka, gan arī improvizācijas tradīcijām bagātāka. Tāpēc sagaidāms amerikāniski ritmisks, kvalitatīvs un galvenais jautrs impro vakars,” stāsta KIT pārstāvji. Lai viesi nejustos vieni, viņus vakarā pieteiks Kaspars Breidaks un pavadīs Valters Osis pie klavierēm. Šajā viesošanās reizē šī būs vienīgā IO izrāde Latvijā.

”Lai arī nosaukums starptautiskais improvizācijas teātra festivāls Improfest Rīga 2014 skan pārgalvīgi, mēs sāksim prātīgi – ar vienu ārzemju teātri, lai attaisnotu vārdu ”starptautiskais”, un pieciem pašmāju teātriem, lai būtu vairākumā,” skaidro rīkotāji. Šoreiz festivāls būs pārsvarā uz improvizācijas pieredzes apmaiņu vērsts, improvizātori no Čikāgas vadīs nodarbības jau pieredzējušākiem improvizātoriem, savukārt pašmāju improvizātori dalīsies ar savu pieredzi tiem, kam šis žanrs pagaidām ir svešs, bet vilina.

Pieteikties uz IO meistraklasēm, kas notiks 21., 22. un 23. oktobrī, improvizatori var šeit. Pieteikties uz iesācēju meistarklasēm 25. oktobrī, ko vadīs improvizācijas teātru Rīgas Improvizācijas teātris (RIT), Impro Zoo, Spiediens, Impro vīns un KIT pārstāvis, var, sūtot pieteikumu uz e-pastu [email protected]

Biļetes – Biļešu serviss kasēs un bilesuserviss.lv. Festivālu organizē improvizācijas teātri RIT, Spiediens, Impro Zoo, Improvīns, KIT.

1 komentārs