Riga IFF: eksperimentālā kino un īsfilmu programma Short Riga

Komentāri
Riga IFF: eksperimentālā kino un īsfilmu programma Short Riga

Šogad Latvijas kino festivāliem piebiedrojies jaunais īsformāta kino pētnieks, jauno talantu aizgādnis un svaigu audiovizuālo izteiksmes līdzekļu meklētājs Short Riga.

Pieredzes bagātā Short Riga kuratoru apvienība šogad noskatījusies vairākus tūkstošu īsformāta filmu un video, lai izvēlētos Starptautiskā īsfilmu konkursa, Baltijas Studentu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa dalībniekus. Rezultātā izvēlēti 44 īsformāta darbi, kas tiks izrādīti deviņos seansos kinoteātrī Kino Bize laikā no 21. līdz 24. oktobrim.

Katra no konkursa filmām vien ir vērtība, taču īsfilmas formāts ļauj veidot un vadīt emocionālo piesātinājumu, viena seansa laikā piedāvājot izdzīvot vairākus stāstus. Short Riga izmanto šo iespēju, lai radītu papildu vērtību skatītājiem, un piedāvā deviņus dažādus seansus, kas katrs apskata citas sajūtas un tēmas. Starptautiskais īsfilmu konkurss sastāv no piecām dažādām filmu programmām, kas katra pievēršas citai tēmai: Baltā programma pēta neprātu, Zilā programma – cerību, Sarkanā programma – kaisli, Melnā programma – bailes un Zaļā programma – jauneklīgumu.

Short Riga piedāvā arī Baltijas studentu konkursu trīs seansos, kur varēs aplūkot jauno režisoru darbu ar vidi (programma Lauku iespaids), galveno varoņu tēla veidošanu (programmā Vientulība) un trijstūra situācijas interpretācijas (programmā Divi puiši, viena meitene). Savukārt Baltijas mūzikas video konkurss aplūko audiovizuālos sapņus un eksperimentus. Vienas programmas ietvaros Short Riga sniegs ieskatu, kas notiek Baltijas mūzikas video klipu jomā pēdējo gadu laikā, izrādot videoklipus, kas ne tikai saista vizuāli, bet arī eksperimentē ar formu, žanru un saturu.

Short Riga ne vien piedāvā aizraujošas filmas, bet rīko arī jauna formāta kino notikumus, sākot ar jaunradīto Baltijas studentu darbu publisku analīzi starptautiski atzītu ekspertu vadībā un beidzot ar vēl nepabeigtu filmu izmēģinājuma seansu, kas ļauj ielūkoties un piedalīties filmas tapšanā jebkuram interesentam.

Short Riga pulcēs vairāk nekā 20 ārvalstu viesu – viņu vidū ir Venēcijas, Kannu, Oberhauzenes un Roterdamas festivālu dalībnieki, Cineuropa kino kritiķi, īsfilmu izplatītāji un dažādu kinofestivālu programmu veidotāji. Short Riga norisinās Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros no 20. līdz 24. oktobrim kinoteātros Kino Bize un Splendid Palace Film Noir. Pasākumu plānu var aplūkot mājaslapā rigaiff.lv, seansu plānu – rigaiff.lv/2015/lv/short-riga.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl