Rīgā ieradusies Grammy balvas ieguvēja Evelīna Glennija

Komentāri
Rīgā ieradusies Grammy balvas ieguvēja Evelīna Glennija

Otrdien ar reisu no Londonas Rīgā ieradusies pasaulslavenā skotu perkusioniste Evelīna Glennija (Evelyn Glennie), kura jau ceturtdien, 26. maijā, Lielajā ģildē muzicēs valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga 10. jubilejas sezonas Noslēguma koncertā, informē Sinfonietta Rīga pārstāvis Gints Ozoliņš.

Evelīna Glennija, viena no ievērojamākajām mūslaiku skotu mūziķēm, dzimusi 1965. gada 19. jūlijā Aberdīnšīrā un perkusiju spēles apmācību uzsākusi 12 gadu vecumā. Viņas tēvs Herberts Artūrs Glennijs bija lauku akordionists, pārstāvot ziemeļaustrumu Skotijas muzikālās tradīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mūziku Glennija studējusi Ellonas akadēmijā un Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Londonā. Viņas muzikālo ietekmju lokā tiek minēti tādi vārdi kā Glens Gulds (Glenn Gould), Žakvelina Diprē (Jacqueline du Pré) un perkusionists Triloks Gurtu (Trilok Gurtu).

Glennija ir bijusi 1976. gadā dibinātā ansambļa Cults Percussion Ensemble dalībniece, bet plašu ievērību guvusi sniedzot pasaulē pirmo Perkusiju koncertu Londonas Karaliskajā Alberta zālē 1992. gadā. Māksliniece ir piedalījusies Londonas Olimpisko spēļu atklāšanā 2012. gadā, kā arī sadarbojusies ar tādiem neakadēmiskās mūzikas pārstāvjiem kā islandiešu dziedātāju Bjorku, pārsteidzošo balss virtuozu Bobiju Makferīnu un leģendāro britu vokālā ansambļa The Kings Singers mūziķiem. Vairāk kā 200 skaņdarbu perkusionistei ir veltījuši mūsdienu promenentākie akadēmiskās mūzikas skaņraži. Evelīna Glennija ir arī trīskārtēja Grammy balvas laureāte, bet 2015. gadā viņas balvu titulu klāstam tika pievienota arī prestižā Polar Music Prize.

Foto

Rīgā Evelīna Glennija ierodas ļoti zīmīgā reizē – Sinfonietta Rīga 10. jubilejas sezonas noslēgumā, ko orķestris aizvadījis ar vērā ņemamiem sasniegumiem, daudzām spilgtām koncertprogrammām un sadarbību ar izciliem viesmāksliniekiem. Martā Sinfonietta Rīga jau trešo reizi savas pastāvēšanas vēsturē tika novērtēta ar Latvijas Lielo Mūzikas balvu par izcilu sniegumu 2015. gadā, bet maija sākumā klajā nāca orķestra jaunākais skaņu ieraksta albums – Antonio Vivaldi Gadalaiki, kas īstenots sadarbojoties ar izcilo latviešu vijolnieci Vinetu Sareiku. Īpašajā notikumā klausītājiem tiks dāvāts Džeimsa Makmilana (James McMillan) episkais opuss sitaminstrumentiem un orķestrim Veni, veni, Emmanuel, kā arī tādi klasiskās mūzikas šedevri kā Johana Sebastiana Baha 3. Brandenburgas koncerts un Jozefa Haidna Londonas simfonija.

Biļetes uz Sinfonietta Rīga sezonas Noslēguma koncertu ir izpārdotas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl