Komentāri
“Rīga 2014” mākslas projektā tiks meklēts pazudis zinātnieks
Publicitātes foto

No 26. septembra līdz 27. oktobrim Latvijas Universitātes galvenās ēkas pagalmā būs skatāms studijā “URGA” tapušais ”Rīga 2014” darbs “Kur ir mūsu mīļais zinātnieks?”. Ikviens interesents aicināts paviesoties instalācijas telpā, lai noskaidrotu, kur pazuda zinātnieks un vai viņam izdevās izglābt latviešu tautumeitu.

Instalācijas pamatā ir stāsts par to, kā pēc neveiksmīga eksperimenta pazūd kāds zinātnieks, kurš nodevies neatļautām manipulācijām ar kvantu fiziku un dzīvības kodu. Mākslas projekts apvieno animāciju, spēlfilmu un instalāciju elementus, un tā realizēšanā piedalās mākslinieks Aigars Bikše, kurators Viesturs Graždanovičs un literāts Māris Bērziņš, stāsta nodibinājuma ”Rīga 2014”pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Instalācija skatāma Latvijas Universitātes galvenās ēkas iekšpagalmā, Raiņa bulvārī 19. Ieeja pa galveno ieeju, sekojot tālākām norādēm. Ieeja bez maksas, katru dienu no plkst.11.00 līdz 18.00.

Mākslas darbs tapis, vēloties pievērst sabiedrības uzmanību zinātnes attīstības straujajam tempam un cilvēka vietai tajā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros veidotā instalācija uzdod jautājumu “Kā mainīsies pasaule un vai mums tajā vēl būs vieta?”

Projekta pirmsākumi meklējami pirms pieciem gadiem, kad mākslinieks Aigars Bikše ilgāku laiku viesojās Japānā. Tieši tur tika izveidota animācijas galvenā daļa, bet citas mākslas darba daļas tapušas Hadronu lielajā paātrinātājā Šveicē un Latvijā Dziesmu svētku gājiena laikā. Hibrīdfilmā piedalās tādi populāri aktieri kā Andris Keišs, Madara Botmne un Juris Lisners.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl