“Rīga 2014” mākslas projektā tiks meklēts pazudis zinātnieks

Pievienot komentāru
“Rīga 2014” mākslas projektā tiks meklēts pazudis zinātnieks
Publicitātes foto

No 26. septembra līdz 27. oktobrim Latvijas Universitātes galvenās ēkas pagalmā būs skatāms studijā “URGA” tapušais ”Rīga 2014” darbs “Kur ir mūsu mīļais zinātnieks?”. Ikviens interesents aicināts paviesoties instalācijas telpā, lai noskaidrotu, kur pazuda zinātnieks un vai viņam izdevās izglābt latviešu tautumeitu.

Instalācijas pamatā ir stāsts par to, kā pēc neveiksmīga eksperimenta pazūd kāds zinātnieks, kurš nodevies neatļautām manipulācijām ar kvantu fiziku un dzīvības kodu. Mākslas projekts apvieno animāciju, spēlfilmu un instalāciju elementus, un tā realizēšanā piedalās mākslinieks Aigars Bikše, kurators Viesturs Graždanovičs un literāts Māris Bērziņš, stāsta nodibinājuma ”Rīga 2014”pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Instalācija skatāma Latvijas Universitātes galvenās ēkas iekšpagalmā, Raiņa bulvārī 19. Ieeja pa galveno ieeju, sekojot tālākām norādēm. Ieeja bez maksas, katru dienu no plkst.11.00 līdz 18.00.

Mākslas darbs tapis, vēloties pievērst sabiedrības uzmanību zinātnes attīstības straujajam tempam un cilvēka vietai tajā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros veidotā instalācija uzdod jautājumu “Kā mainīsies pasaule un vai mums tajā vēl būs vieta?”

Projekta pirmsākumi meklējami pirms pieciem gadiem, kad mākslinieks Aigars Bikše ilgāku laiku viesojās Japānā. Tieši tur tika izveidota animācijas galvenā daļa, bet citas mākslas darba daļas tapušas Hadronu lielajā paātrinātājā Šveicē un Latvijā Dziesmu svētku gājiena laikā. Hibrīdfilmā piedalās tādi populāri aktieri kā Andris Keišs, Madara Botmne un Juris Lisners.