RĪGA 2014: jūlijā norisināsies Starptautiskais militārās mūzikas festivāls

Komentāri
RĪGA 2014: jūlijā norisināsies Starptautiskais militārās mūzikas festivāls
Foto: LETA

5. un 6. jūlijā Rīgā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, notiks vērienīgs, starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēs militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas. Pasākumu par godu Latvijas armijas 95. jubilejai rīko nodibinājums ”Rīga 2014” kopā ar Aizsardzības ministriju.

Viens no pasākuma organizatoriem, Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns uzsver: ”Var diezgan droši apgalvot, ka kopš Rīgas dibināšanas 1201.gadā, daudzajos pastāvēšanas gadsimtos pilsētas ielās bija dzirdama dažādu valstu militārā mūzika, kopš 1915.gada – arī latviešu. Mūsdienās militārā mūzika simbolizē ne tikai bruņoto spēku varenību, bet pārstāv un vieno valsts kultūras tradīcijas.”

Festivāls tiks atklāts 5.jūlijā ar militāro orķestru parādi cauri Vecrīgai maršrutā no Pils laukuma līdz Brīvības piemineklim un atklāšanas koncertu pie Brīvības pieminekļa. 6.jūlijā orķestri sniegs koncertus Rīgā kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014”, Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra ”Origo”, kā arī Siguldā, Jelgavā un Ogrē.

6.jūlija vakarā Ķīpsalas hallē paredzēts lielais noslēguma koncerts ar orķestru defilē programmu, uz kuru bezmaksas ielūgumus no 25.jūnija varēs saņemt kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014”.

Festivālā piedalīsies Norvēģijas Bruņoto spēku Štāba orķestris, Nīderlandes Bruņoto spēku Nacionālās Rezerves korpusa orķestris, Vācijas Bruņoto spēku Neibrandenburgas Sauszemes spēku korpusa orķestris, Gruzijas Bruņoto spēku Centrālais orķestris, ASV armijas Eiropas orķestris, kā arī Zemessardzes orķestris un Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Festivāla noslēguma koncertā 6.jūlijā Ķīpsalas hallē orķestriem pievienosies arī Nacionālo bruņoto spēku bigbends, vīru kori ”Gaudeamus” un ”Frachori”, kā arī bruņoto spēku deju kopa ”Bramaņi”.

”Esmu lepns, ka pieci augsti profesionāli militārie orķestri kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri un bigbendu koncertēs un demonstrēs savas defilē programmas Rīgā, Jelgavā, Ogrē un Siguldā. Esmu pārliecināts, ka skatītāji un festivāla dalībnieki gūs lieliskus iespaidus un brīnišķas emocijas,” norāda pulkvežleitnants D.Vuškāns

Starptautiskais militārās mūzikas festivāls iekļauts ”Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā ”Brīvības iela”. Pasākumu atbalsta Rīgas brīvosta, Latvijas Dzelzceļš un ”Origo” tirdzniecības centrs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl