Rietuma: pandēmijas dēļ ir izveidojies milzīgs skatītājiem neizrādītu filmu uzkrājums

0 Komentāru

Pandēmijas dēļ Latvijā un pasaulē kopumā ir izveidojies milzīgs skatītājiem neizrādītu filmu uzkrājums, “900 sekundēm” sacīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja

“Pandēmijas gads vissmagāk ietekmējis kino izplatīšanu un kino izrādīšanu. Lielākā daļa kinoteātru ir bijuši slēgti pagājušajā gadā. Kopš pagājušā gada laika kinoteātri tik tikko ir atsākuši darbību, mēs runājam par atsevišķiem izņēmumiem pagaidām. Protams, tā cerība ir, ka kino izrādīšana atsāksies, jo kino izrādīšanair ārkārtīgi būtiska gan pasaules kino industrijai, gan Latvijas filmu industrijai. Tas, kas ir izveidojies pandēmijas dēļ, ir milzīgs filmu uzkrājums, tās ir filmas, kas nav tikušas izrādītas kinoteātros – tas attiecas gan uz Latvijas filmām, gan Eiropas filmām, gan arī pasaulē uzņemtām filmām. Daudz labāka situācija ir kino ražošanā, jo faktiski darbs neapstājās visu pagājušo gadu, tika uzņemtas papildu filmas par papildu piešķirtiem līdzekļiem pandēmijas seku mazināšanai. Tā kā būtībā ražošana ir notikusi, bet izrādīšana ir bijusi ārkārtīgi ierobežota.”

Viņa teica, ka “Lielajā kristapā” konkurence būs lielāka, jo filmu ir vairāk. Uz pirmizrādēm līdz šā gada beigām cerot 26 latviešu filmas, no kurām vairāk puse – spēlfilmas, bet pārējās – pilmetrāžas vai dokumentālās. Kuras no tām tiks pieteiktas balvai, ir producentu izvēles ziņā. Taču fakts, ka filmu ir ļoti daudz, nemazinās. Viņa pauda cerību, ka filmas tiks izrādītas no augusta vidus.

Viņa atzina, ka pandēmijas laiks kino industrijai licis hibridizēties un digitalizēties,  iemācīties veidot pasākumus tiešsaistē un internetā izrādīt filmas. Filmu, kuras ir uzņemtas izrādīšanai kinoteātrus, ļoti gaida uz šo iespēju. Pamatieņēmumus nozare gūstot no filmu izrādīšanas tieši kino. Lai arī pārmaiņas notiek, pasaulē kino veidotāji nav atraduši citu biznesa modeli. Kinoteātri ir ļoti vajadzīgi.

Plašāk skaties intervijā ar Rietumu “900 sekundēs”!

0 Komentāru