Rainis uz Karlovi Varu lielā ekrāna

0 Komentāru
Rainis uz Karlovi Varu lielā ekrāna
Publicitātes foto

Publicēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītās īsfilmu sērijas #domasspēks 4. epizode, kurā Raiņa dzejoli interpretē TV personība, aktieris un dziedātājs Mareks Ebens no Čehijas, informē Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa. 

Projektā #domasspēks (#mindpower) 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades, stāsta M. Kontiņa. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta ceturtajā epizodē skatītāji tiek iepazīstināti ar TV personību, aktieri un dziedātāju Mareku Ebenu (Marek Eben), kurš atzīts par vienu no labākajiem raidījumu vadītājiem Čehijā. Viņš ir vadījis tādus šovus kā Dejo ar Zvaigzni (čehu versija) un sarunu šovu Baseinā, kurā aicina piedalīties dažādu valstu slavenības. Jau desmit gadus M. Ebens ir arī oficiālais Karlovi Varu Starptautiskā filmu festivāla runas vīrs, veidojot gan festivāla dienasgrāmatas, gan ievadot filmu seansus. Kopā ar brāļiem viņš dzied folkgrupā Brāļi Ebeni, kuras albumi ieguvuši Zelta un Platīna statusu Čehijā. Sarakstījis mūziku filmām Bizons, Riekstkodis veiksmei” Hei, viņš lido! , kā arī vairāk nekā 20 izrādēm.

Īsfilmā M. Ebens un Rainis (dziedātājs Goran Gora) interpretē Raiņa dzejoli Pats no dzejoļu krājuma Tālas noskaņas zilā vakarā.

”Strādājot pie šī projekta, mūsu uzdevums ir atrast tos kodus Raiņa un Aspazijas darbos, kas uzrunātu ne tikai cilvēkus Latvijā, bet visā Eiropā. Turklāt esam sapratuši, ka mūsdienu steidzīgajā ikdienā nepietiek tikai ar viņu darbu fragmentu lasījumu, uzmanība ir jāpiesaista arī ar citiem līdzekļiem. Mēs mēģinām būt ambiciozi un atjautīgi. Tādēļ, kad šoreiz uzzinājām, ka mūsu personība Mareks Ebens ir Karlovi Varu festivāla runas vīrs, mēs sapratām, ka Rainis varētu būt tas talismans, kurš atvērs maisam galu vaļā un turpmāk Latvijas filmas mēs prestižā festivāla konkursa programmā uz lielā ekrāna redzēsim nevis reizi 40 gados, bet katru gadu. Projekta komandas vārdā vēlos teikt arī lielu paldies Latvijas vēstniecībai Čehijā, kas ļoti palīdzēja šīs epizodes tapšanā,” sērijas ideju klāsta producente Antra Cilinska.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv, gan sociālajos tīklos Youtube un Facebook. Nākamajā nedēļā #domasspēks skatītājus aizvedīs uz Slovēniju, kur populārais hip hopa mūziķis Zlatko atklās Aspazijas dzejoli.

Īsfilmas tiek veidotas Jura Podnieka studijā, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.

Projekta #domasspēks oficiālā Facebook lapa: facebook.com/mindpower2015

0 Komentāru