Raimonds Tiguls aicina uz gadskārtējo koncertu Tiguļkalnā

0 Komentāru
Raimonds Tiguls aicina uz gadskārtējo koncertu Tiguļkalnā
Foto: LETA

Jau ceturto gadu pēc kārtas komponists Raimonds Tiguls aicina draugus un domubiedrus uz brīvdabas sajūtu koncertu Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā, kas notiks 6. jūnijā plkst. 20.00 komponista dzimtajā pilsētā Talsos.

Šogad ārpasaules skaņu meklējumos kopā ar R. Tigulu dosies gan tādi viņa ilggadēji ceļabiedri kā koklētāja Laima Jansone un dziedātāja Biruta Ozoliņa, gan jaunpienācēji – mūziķi Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un talantīgi jaunie Talsu mūziķi, vēsta Pasaules mūzikas un mākslas fonda pārstāve Gunta Sloga.

Koncerta īpašā viešņa būs Lielbritānijā dzīvojošā pasaules mūzikas dziedātāja Storija (Viktorija Grebezs), kurai, tāpat kā komponistam, īpašs kļuvis mūzikas instruments hangs. Uzstāšanas Tiguļkalna ozolu ielokā būs īpaša arī pašai Storijai, jo viņas tēva saknes meklējamas Kurzemē.

Koklētāja L. Jansone muzicēs pazīstamā trio Zarbugans sastāvā, daudzbalsīgu skanējumu Tiguļkalnā nodrošinās jauniešu koris Balsis diriģenta Inta Teterovska vadībā, koncertam pievienosies Sinfonietta Rīga stīgu kvartets, ar īpaši sagatavotu programmu uzstāsies vokālā grupa Framest. Tiguļkalnam jau ierasto dūdu skanējumu nodrošinās Edgars Kārklis un Kaspars Bārbals.

“Vēlos, lai Tiguļkalns pulcē ne tikai Latvijā un pasaulē atzītus māksliniekus, bet tā arī kļūst par vietu, kurā varam dzirdēt jaunos Talsu talantus un palīdzēt tiem tālākajā attīstībā,” uzsver R. Tiguls. Tāpēc pirmo reizi šogad Tiguļkalnā profesionālajiem mūziķiem pievienosies par sociālo tīklu sensāciju kļuvušais bundzinieks Kristers Hartmanis un jaunā flautiste Beāte Karlsberga.

Brīvdabas koncertu Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā rīko nodibinājums Pasaules mūzikas un mākslas fonds, bet tā idejas autors ir Raimonds Tiguls. Koncerts ir komponista dāvana talsiniekiem un pilsētas viesiem, tas vienlaikus apliecina arī augstas mākslinieciskās kvalitātes kultūras projektu attīstības iespējas ārpus Rīgas un Latvijas lielākajām pilsētām.

Koncerts Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā notiks bez ieejas maksas.

0 Komentāru