Prestižo Bukera prēmiju saņem austrāliešu rakstnieks

Komentāri
Prestižo Bukera prēmiju saņem austrāliešu rakstnieks
Bukera prēmijas laureāts Ričards Flanagans. Foto: EPA, LETA

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā pasniegta viena no pasaulē prestižākajām balvām literatūrā – Bukera prēmija.

Šogad balva piešķirta austrāliešu rakstniekam Ričardam Flanaganam par kara laika romānu Šaurais ceļš uz tālajiem ziemeļiem. Tas ir stāsts par mīlestību un nebeidzamām cilvēka ciešanām Otrā pasaules kara laikā.

Bukera balva ir viena no prestižākajām godalgām literatūrā, kas tiek piešķirta rakstniekam par gada labāko romānu, kas sarakstīts angļu valodā. Šis bija pirmais gads, kad balvu varēja saņemt jebkuras tautības angļu valodā rakstošs autors; jebkuras valsts pilsonis, ja vien darbs sarakstīts angliski un izdots Apvienotajā Karalistē.

Balvas ieguvējs līdzās laureāta godam saņem naudas balvu 63 tūkstošu eiro apmērā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl