Prestižā konkursā Vācijā otro vietu ieguvusi jaunā latviešu pianiste Linda Leine

0 Komentāru
Prestižā konkursā Vācijā otro vietu ieguvusi jaunā latviešu pianiste Linda Leine
(Foto: LETA)

Latviešu pianiste Linda Leine ieguvusi otro prēmiju 51. Starptautiskajā konkursā Possehl-Musikpreis, kas no 17. līdz 20. novembrim norisinājās Vācijas pilsētā Lībekā, vēsta pianistes pārstāvji.

Konkursā piedalījās 17 jaunie mūziķi no dažādām valstīm, finālā iekļuva septiņi. Pirmā vieta tika piešķirta sitaminstrumentālistei Terumi Oišibaši no Japānas, otro vietu ieguva Leine un obojists Gvilerme Souza no Francijas, bet trešā vieta netika piešķirta.

Leine sāka apgūt klavierspēli piecu gadu vecumā, mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kā arī absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasi.

No 2010. gada Leine studēja Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, savukārt patlaban 24 gadus vecā pianiste mācās Lībekas Mūzikas augstskolā.

Studējot Vācijā, mūziķe piedalījusies Švetzingeras festivālā, tikusi atzīta par labāko koncertmeistari Maritim Musikwettbewerb konkursā, kā arī ieguvusi Elizas Maieras fonda balvu un Alfreda Topfera fonda stipendiju.

Saskaņā ar konkursa rīkotāju mājaslapā publicēto informāciju Possehl-Musikpreis prēmija tiek piešķirta kopš 1962.gada talantīgiem mūziķiem, kuri iegūst muzikālo izglītību Vācijā. Prēmijas apmērs ir no 2500 līdz 5000 eiro.

0 Komentāru