Plāno pārsaukt Latvijas Nacionālo operu

Komentāri
Plāno pārsaukt Latvijas Nacionālo operu
Foto: Edijs Pālens, LETA

Latvijas Nacionālo operu plānots pārsaukt par Latvijas Nacionālo operu un baletu, tādā veidā vēloties nosaukumā izrādīt atzinību arī dejošanai mākslai, ne tikai dziedāšanai.

Kultūras ministrija nosaukuma maiņu iesniegusi saskaņošanai valdībā, un šodien to vērtēs valsts sekretāru sanāksmē.

Iemeslu, kāpēc Latvijas Nacionālajai operai jāmaina nosaukums, Kultūras ministrijā pamato sarežģīti – tādā veidā tikšot atspoguļota baleta līdzvērtīgā loma skatuves mākslā; tas došot būtiskus ieguvumus nākotnē, veicinot operas un baleta žanra popularizēšanu Latvijas iedzīvotāju un viesu vidū, kā arī ārvalstīs. Ņemot vērā baleta viesizrāžu iespējas, tiks popularizēti gan Latvijas baleta mākslinieku sasniegumi pasaulē, gan Latvijas kultūras atpazīstamība kopumā. Nosaukuma maiņa ļaušot precīzāk atspoguļot arī kapitālsabiedrības darbības specifiku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl