Pasniegs Spēlmaņu nakts balvas

0 Komentāru
Pasniegs Spēlmaņu nakts balvas
(Foto: LETA)

Šovakar plkst. 21.00 Dailes teātrī notiks teātra balvas Spēlmaņu nakts pasniegšanas ceremonija, ziņo Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi jaunajā nominācijā Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga, scenārijs) nominēts Jānis Balodis par dramaturģiju izrādei Pieaugušie Latvijas Nacionālajā teātrī, Agnese Rutkēviča par darbu Dukši, kas tika uzvests Jaunajā Rīgas teātrī (JRT), Ģirts Šolis par darbu Dienas varonis, kas tika uzvests Dirty Deal Teatro, Sergejs Timofejevs par libretu izrādei Mihails un Mihails spēlē šahu Latvijas Nacionālajā operā (LNO), kā arī Regnārs Vaivars par darbu Titāniks, kas uzvedumu piedzīvoja Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā Gada lielās formas izrāde balvai izvirzīta Oskara Koršunova iestudētā izrāde Izraidītie Dailes teātrī, Vladislava Nastavševa iestudētā izrāde Peldošie – ceļojošie JRT, Lauras Grozas-Ķiberes iestudētā izrāde Piafa Liepājas teātrī, Dž. Dž. Džilindžera iestudētā izrāde Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī un Elmāra Seņkova iestudētā izrāde Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Par balvu nominācijā Gada mazās formas izrāde cīnīsies izrāde Dukši JRT, kuru iestudējis Gatis Šmits, Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, kuru iestudējis Seņkovs, Lūša stundā Valmieras Drāmas teātrī, kuru iestudējis Mārtiņš Eihe, Titāniks Nacionālajā teātrī, kuru iestudējis Regnārs Vaivars, un izrāde Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī, kuras režisors ir Ģirts Ēcis.

Nominācijā Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem balvai izvirzīta režisores Ingas Tropas Baltā grāmata Dirty Deal Teatro, režisores Ditas Balčus Kas par traku, tas par traku… Ditas Balčus teātrī, režisora Leona Leščinska Tikai nesaki nevienam… Goda teātrī, režisora Georgija Surkova Viss ir viņa Daugavpils teātrī, kā arī režisoru Eihes un Kristas Burānes radošajā apvienībā Nomadi iestudētā izrāde Ziemas māja.

Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija balvai nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā izvirzījusi izrādi Ārā, kuras horeogrāfe ir Olga Žitluhina, izrādi Cik tuvu? Ģertrūdes ielas teātrī, kuras horeogrāfe ir Elīna Breice, kā arī Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?, kuru veidojusi apvienība Dejas anatomija un Inta Balode. Par balvu šajā nominācijā cīnīsies arī horeogrāfes Žitluhinas izrāde Saules taka, kā arī izrāde Solo piecpadsmit, kuras horeogrāfi ir Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns un Eva Vancāne.

Uz balvu nominācijā Gada režisors šoreiz pretendē Groza-Ķibere par izrādi Piafa Liepājas teātrī, Koršunovs par iestudējumu Izraidītie Dailes teātrī, Nastavševs par izrādi Peldošie – ceļojošie JRT, Seņkovs par Ezeriņu Nacionālajā teātrī un Vasarniekiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī Vaivars par izrādēm Titāniks Nacionālajā teātrī, Vecpuiši un vecmeitas Dailes teātrī un [email protected] Valmieras Drāmas teātrī.

Nominācijā Gada aktrise balvai izvirzīta Marija Bērziņa par Mollijas lomu izrādē Molija saka jā! un Šneidera jaunkundzes lomas atveidojumu izrādē Kabarē Nacionālajā teātrī, Agnese Jēkabsone par Edītes Piafas lomu izrādē Piafa Liepājas teātrī, Elita Kļaviņa par Blanšas Dibuā lomu izrādē Ilgu tramvajs JRT, Sandra Kļaviņa par Ļoļečkas Carevskas lomu izrādē Peldošie – ceļojošie JRT, kā arī Lāsma Kugrēna par Helēnsa Alvingas lomu izrādē Spoki, Lenijas Rīfenštāles atveidojumu izrādē MarLenī un Neitu izrādē Truša alā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Balvai nominācijā Gada aktieris izvirzīti Dainis Grūbe par Bena lomu izrādē Izraidītie un Song Lilinga atveidojumu izrādē M. Butterfly Dailes teātrī, Andris Keišs par Stenlija Kovaļska lomu izrādē Ilgu tramvajs un Dmitrija Lavrentjeva atveidojumu izrādē Peldošie – ceļojošie JRT, Ģirts Krūmiņš par Jāņa lomu izrādē Dukši JRT, Andis Strods par Askolda lomu izrādē Dukši un Miķeļa Pankoka atveidojumu starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus izrādē Galdnieks un klusums, kā arī Juris Žagars par Bena lomu izrādē Izraidītie, Džeka atveidojumu izrādē Slazdā un Renē Galimāru izrādē M. Butterfly Dailes teātrī.

Nominācijā Gada aktrise otrā plāna lomā balvai izvirzīta Anete Berķe par Katjas lomu izrādē Pieci vakari un Annas Bālikes atveidojumu izrādē Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, Baiba Broka par Ingas lomu izrādē Dukši un Poļinas atveidojumu izrādē Peldošie – ceļojošie JRT, Jekaterina Frolova par Jūlijas Filipovnas lomu izrādē Vasarnieki Rīgas Krievu teātrī, Astrīda Kairiša par lomām izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, kā arī Ināra Slucka par lomām izrādē Ezeriņš Nacionālajā teātrī.

Balvai nominācijā Gada aktieris otrā plāna lomā izvirzīts Gints Andžāns par Edija lomu izrādē Izraidītie, Laimja atveidojumu izrādē Prezentācija un Filipu izrādē Šeipings Dailes teātrī, Lauris Dzelzītis par Vandaļa lomu izrādē Izraidītie Dailes teātrī, Pēteris Gaudiņš par Džima lomu izrādē Slazdā Dailes teātrī, Normunds Laizāns par lomām izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī un Edgars Ozoliņš par Slavika lomu izrādē Pieci vakari Liepājas teātrī.

Nominācijā Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks balvai nominēts Miroslavs Blakunovs par Kostjas lomu izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī, Evija Pintāne par debiju scenogrāfijā izrādē Provinces anekdotes Valmieras Drāmas teātrī, Intars Rešetins par debiju režijā izrādē Nakts vēl nav galā Dailes teātrī, Georgijs Surkovs par režiju izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī, kā arī Kaspars Zāle par Jurija Živago lomu izrādē Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī.

Balvas pretendenti nominācijā Gada scenogrāfs ir Kristians Brekte par darbu izrādē Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, Reinis Dzudzilo par darbu izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Gints Gabrāns par darbu laikmetīgās dejas izrādē Ārā, Monika Pormale par darbu izrādē Peldošie – ceļojošie JRT, kā arī Mārtiņš Vilkārsis par savu darbu izrādēs Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī, Piafa Liepājas teātrī un M. Butterfly Dailes teātrī.

Nominācijā Gada gaismu vai video mākslinieks balvai izvirzīti gaismu mākslinieki Mārtiņš Feldmanis pa izrādi Piafa Liepājas teātrī, Lauris Johansons par izrādi Peldošie – ceļojošie JRT, Igors Kapustins par izrādi …bagātā kundze… Latvijas Nacionālajā teātrī un Oskars Pauliņš par izrādi Ezeriņš Nacionālajā teātrī, kā arī videomāksliniece Katrīna Neiburga par izrādi Stum, stum JRT.

Balvai nominācijā Gada kostīmu vai grima mākslinieks izvirzītas Krista Dzudzilo par kostīmiem izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Maija Gundare par grimu izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, Monika Pormale par kostīmiem izrādē Peldošie – ceļojošie JRT, Ilze Vītoliņa par kostīmiem izrādē M. Butterfly Dailes teātrī un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, kā arī Valentīna Začiņajeva par kostīmiem izrādē Pusaudzis un Divi džentlmeņi no Veronas Rīgas Krievu teātrī.

Nominācijā Gada kustību mākslinieks balvai izvirzīti Vesta Grabštaite par darbu izrādē Izraidītie Dailes teātrī, Liene Grava par darbu izrādēs Piafa un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, Inga Raudinga par darbu izrādēs Pavasara atmoda Liepājas teātrī un Kabarē Latvijas Nacionālajā teātrī, Inga Krasovska par darbu izrādēs Šeipings un M. Butterfly Dailes teātrī, kā arī izrādes Heavy metal radošā grupa Ģertrūdes ielas teātrī.

Latvijas Profesionālā baleta asociācija nominācijai Gada sasniegums baleta mākslā izvirzījusi Zigmāru Kirilko par lomām izrādēs Bajadēra un Gulbju ezers LNO, Sergejs Neikšins par lomām izrādēs Gulbju ezers, Bajadēra, Žizele un Trīs tikšanās LNO, Artūrs Sokolovs par lomām izrādēs Bajadēra un Trīs tikšanās LNO, kā arī Ringolds Žigis par lomām izrādēs Otello, Anna Kareņina un Bahčisarajas strūklaka LNO.

Nominācijā Gada mūzikas autors balvai izvirzīts Goran Gora par mūziku izrādei Ričards III Dailes teātrī, Mārcis Judzis un Sauļus Prūsaitis par mūziku izrādei Izraidītie Dailes teātrī, Edgars Mākens par mūziku izrādēm Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Sarkangalvīte un vilks un Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, Nastavševs par mūziku izrādei Peldošie – ceļojošie JRT, kā arī Jēkabs Nīmanis par mūziku izrādei Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī.

Spēlmaņu nakts balvas pasniegšanas ceremonijā par mūža ieguldījumu ar balvām tiks godināti scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Večella Varslavāne. Tiks pasniegta arī skatītāju simpātiju balva.

Spēlmaņu nakts žūrijā bija teātra kritiķes Līga Ulberte un Līvija Dūmiņa, laikraksta Diena žurnālists un teātra kritiķis Atis Rozentāls, teātra kritiķe Zane Radzobe un teātra kritiķis Normunds Akots.

Gada balvu teātrī Spēlmaņu nakts 2014 atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

0 Komentāru