Pasaules līmeņa šovs Limbažos! Latvija sajūsmā par metāloperu “Kurbads. Ķēves dēls”. FOTO no izrādes

8 komentāri
Pasaules līmeņa šovs Limbažos! Latvija sajūsmā par metāloperu “Kurbads. Ķēves dēls”. FOTO no izrādes
Metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" Limbažu Lielezera amfiteātrī. (Sintija Zandersone / LETA)

3. jūnijā Limbažos notiekošais grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” uzvedums izpelnījies nedalītu skatītāju mīlestību. Par izrādi sajūsmināta ir arī dziedātāja Linda Leen un neskaitāmi citi šova baudītāji, kuri steidz pārpludināt sociālos tīklus ar sajūsmas pilnām atsauksmēm.

“Diži!” pēc metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” noskatīšanās 3. jūnijā Limbažos sociālajos tīklos pauda dziedātāja Linda Leen. “Ļoti, ļoti skaisti un vareni! Konceptuāli, gaumīgi, pārdomāti, kvalitatīvi! Ļoti ceru, ka šo uzvedumu redzēsim vēl!” papildināja dziedātāja.

Foto

Par redzēto sajūsmu publiski pauduši arī citi uzveduma skatītāji.

Tomēr netrūka arī kritikas – tas gan vairāk akmens organizatoru lauciņā. Bijis gaidīts ievērojami mazāk apmeklētāju, tādēļ it visās rindās – pēc dzērieniem, ēdieniem un uz labierīcībām – bija jāpavada vismaz pusstunda.

Grupa “Skyforger” saka lielu paldies gan apmeklētājiem, gan veidotājiem!

Metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” mūzikas autori ir grupa “Skyforger”, režisore – Inga Tropa, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, horeogrāfi – Guntis Spridzāns, Liene Stepena un Liene Grava, teicēja – Zane Jančevska.

Kurbads ir varonis, kurš neapstājas pie pirmajām uzvarām un panākumiem, bet gan bezbailīgi dodas arvien jaunās kaujās un sevis izzināšanas cīniņos. Kurbads mūs rosina uz nepārtrauktu attīstību, cīnoties gan ar ārējiem ienaidniekiem, gan sevi pašu – saviem deviņgalvjiem, atriebības čūskām, melnajiem jātniekiem un ar neizzināto un noliegto sevī, sacīja Tropa.

Kā par ieceri stāstīja grupas “Skyforger” solists Pēteris Kvetkovskis, varoņteika par Kurbadu ir ļoti dārgs latviešu kultūras mantojums. Šī bija vērienīgākā “Skyforger” uzstāšanās grupas pastāvēšanas laikā.

8 komentāri