Pasākumi, kurus nevēlies palaist garām 18. novembrī

1 komentārs
Pasākumi, kurus nevēlies palaist garām 18. novembrī
Foto: LETA

18. novembrī visā Latvijā tiks svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadiena. Tā sola plašu izklaides un kultūras programmu ne vien galvaspilsētā, bet arī novados. Portāls Skaties.lv izveidojis ceļvedi, kas palīdzēs tev labāk orientēties šodien notiekošajā un izvēlēties pasākumus atbilstoši savai gaumei.

Militāro un bruņoto spēku parāde

18. novembrī Rīgā, 11. novembra krastmalā, plkst. 13.00 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, komandēs Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parādi noslēgs Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā tikai lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri un divi Valsts robežsardzes helikopteri, kā arī divas NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas.

Tikmēr tehnikas kolonnu noslēgs sabiedroto militārā tehnika – ASV kaujas mašīna M2A3 Bradley un kaujas tanks M1A2 Abrams.

Svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa un uguņošana

19.00 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai, kurā piedalīsies orķestris Rīga, jauniešu koris Kamēr… , instrumentālā grupa, solisti Jolanta Strikaite un Juris Jope.

Plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas himnas Dievs, svētī Latviju! dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā 11. novembra krastmalā.

Grupas Labvēlīgais Tips šovs Brīvības nianses Arēnā Rīga

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

18. novembrī plkst. 18.00 Arēnā Rīga notiks grupas Labvēlīgais Tips šovs Brīvības nianses.

“Nevar noliegt Labvēlīgā Tipa zināmu vietu Latvijas popmūzikas kopainā. Un, ja ir tāda iespēja atkal attaisnot savu eksistenci, turklāt – Arēnā Rīga 18. novembrī – Latvijas valsts svētku dienā, tad kāpēc ne?” par to, kādēļ grupa savu koncertu rīko tieši 18. novembrī, kad Rīgā netrūks visdažādāko svētku pasākumu, saka Fredis (Andris Freidenfelds), piebilstot, – ja atsaucam atmiņā neseno vēsturi, šajā datumā (18. novembrī) Arēnā Rīga vairākkārt ir koncertējusi Krievijas grupa Bi-2.

“Visu cieņu ārzemju māksliniekiem, taču – kāpēc svētku dienā gan neizvēlēties vietējo produktu?! Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šogad nolēmām sniegt savu artavu gan patriotiskajā audzināšanā, gan paskatīties uz savu valsti ar nelielu humora piesitienu.”

Par šā gada koncertšovu Fredis vēl norāda: “Nesen runāju ar diviem gados jauniem cilvēkiem. Viens man teica, ka viņam patīkot vecie gabali (“Omnibuss”), bet otram – jaunie (“Pa lēto”). Tādēļ mums ir jāmēģina attaisnot visu klausītāju cerības, atkal sarīkojot šīs trakās rudens viesības.”

Biļešu cena: 15-29 eiro. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Raxtu Raxti Latvijas svētku lielkoncerts Ķīpsalas hallē

18. novembrī plkst. 14.00 Ķīpsalas hallē notiks muzikālās apvienības Raxtu Raxti Latvijas svētku lielkoncerts.

Latvijas svētku lielkoncerts iecerēts kā vērienīgs tautas mūzikas un mūsdienu pasaules mūzikas ietekmju bagātināts koncertuzvedums divās daļās ar publikas sadziedāšanos noslēgumā. Koncertā kā īpašie viesi piedalīsies dūdu un bungu grupa Auļi.

Koncerta pirmajā daļā klausītājus priecēs Raxtu Raxti ar jaunām dziesmām no apvienības topošā un nākamgad gaidāmā skaņu ierakstu albumu. Programmas pamatu veidos Raxtu Raxtu mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem.

Koncerta otrajā daļā Raxtu Raxtu mūziķiem pievienosies dūdu un bungu grupa Auļi, atskaņojot dziesmas no šogad klajā laistā albuma Es atradu tautasdziesmu.

Koncerta noslēgumā skanēs pazīstamas un paaudžu paaudzēs iemīļotas latviešu tautas melodijas, kuras šoreiz mūziķi cer izpildīt kopā ar koncerta apmeklētājiem, jo uz lielā ekrāna ikkatrs varēs lasīt dziesmu tekstus un dziedāt līdzi.

Biļešu cena: 7-22 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Jāņa Skuteļa stand-up comedy izrāde Politika kinoteātrī Splendid Palace

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

18. novembrī plkst. 19.00 kinoteātrī Splendid Palace notiks Jāņa Skuteļa stand-up comedy izrāde Politika.

Izrādes idejas, dejas (ielikts tikai atskaņas dēļ) un teksta autors ir nonācis pie profāna cienīgas atziņas, ka: “Sen senos laikos pēkšņi tapa zināms, ka viens cilvēks nevar visu, Visu, VISU. Tāpēc, produktivitātes un ērtības labad, tika nolemts atsevišķas lietas uzticēt citiem. Tā radās darba dalīšana. Bet diemžēl tā radās ne tikai darba dalīšana, tā radās arī – tā vairs nav mana darīšana. Un pateicoties tam radās POLITIKA.”

Izrādē tiks runāts par to, cik šī atziņa par politiku ir patiesa, cik vispār adekvāts ir vārda patiess lietojums vienā teikumā ar vārdu politika un, protams, arī par citiem fundamentāliem jautājumiem, kas mums ikdienā pinās pa kājām. Piemēram, ko darīt, ja 14. februāris iekrīt piektdien un 13.-tajā? Vai pēc izrādes Jums viss, Viss, VISS taps skaidrs? Gribētu apgalvot, ka JĀ, bet maz ticams.

Biļešu cena: 8,50-10 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Kora Sōla svētku koncerts Sapņu tālumā Rīgas Sv. Pētera baznīcā

18. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora Sōla svētku koncerts Sapņu tālumā.

Koris Sōla muzicēs diriģentu Kaspara Ādamsona, Jēkaba Jančevska vadībā, īpašu uzmanību veltot šā gada jubilāriem: komponistam Emīlam Dārziņam un dzejniekiem – Rainim un Aspazijai. Arī koncerta nosaukumā likti Emīla Dārziņa un Aspazijas radītās dziesmas Sapņu tālumā vārdi, kas simbolizē latviešu tautas nezūdošo sapni par savu ideālo valsti.

Koncertā tiks izpildīta daļa no Emīla Dārziņa skaistākajām kora dziesmām, tādējādi atzīmējot komponista 140.dzimšanas dienu un godinot viņa komponēto dziesmu vārdu autorus: Raini un Aspaziju. Programmu papildinās arī citu latviešu komponistu, tostarp Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Marģera Zariņa, Ulda Stabulnieka un Mārtiņa Brauna patriotiskie un saturiski bagātie skaņdarbi. Koncertā piedalīsies soliste Saiva Treide (mecosoprāns).

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas iepriekš saņemami Rīgas Sv.Pētera baznīcas kasē.

Izrāde Citādie latvieši teātra klubā Austrumu robeža

18.novembrī plkst.18.00 teātra klubā Austrumu robeža notiks izrāde Citādie latvieši.

Kurš gan nav dzirdējis par Sprunguļu ciemu un tā iedzīvotājiem – vietējās pamatskolas mūzikas pedagoģi Nelliju, piedodiet, Nelī, kura visiem spēkiem cenšas izsisties cilvēkos? Varbūt šoreiz tas notiks, pateicoties kādam Eiropā populāram konkursam? Kultūras nama direktoru Vismantu? Tas nekas, ka brīvvalsts laikā kultūras nams, mīklainos apstākļos, nonācis dāņu fermera rokās. Kas zina, varbūt ar laiku šeit saimniekos varena cūku saime un nesīs savu kultūru? Bet direktors ir un paliek direktors. Un nedrīkst aizmirst pensionēto teļkopi Gaidu – uzņēmīgu, enerģijas pārpilnu sievišķi, kas katrā sīkumā spēj saskatīt potenciālu peļņas avotu un kas varētu kalpot kā piemērs ne vienam vien Latvijas uzņēmējam. Kas gan vieno šos šķietami atšķirīgos cilvēkus?

Lomās: Inta Tirole, Aija Dzērve, Zigurds Neimanis un Ivars Šterns. Izrādes režisors – Zigurds Neimanis. Par muzikālo noformējumu rūpējies Valdis Zilveris. Biļetes cena – EUR 16. Biļetes iepriekšpārdošanā SIA Biļešu paradīze tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Orķestra Rīga koncerts Par Latviju!

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Sveicot Latvijas Republikas 97. Proklamēšanas gadadienā, Orķestris Rīga aicina uz koncertu Par Latviju!, kas notiks 18. novembrī, plkst. 15.00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma. Piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, Orķestris Rīga, solisti Ance Krauze, Aija Vītoliņa un Dainis Skutelis, diriģenti Romāns Vanags un Valdis Butāns. Koncertu vadīs aktieris Mārtiņš Egliens.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīto koncertu Par Latviju! 2015. gada 18. novembrī plkst. 15.00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma iespēja klausīties bez maksas.

Saulrieta sagaidīšana Likteņdārzā

Likteņdārzā 18. novembra vakarā tiks rīkota īpaša saulrieta sagaidīšana, kuras laikā paredzēts arī koncerts.

Paredzēts, ka plkst. 15.30 ar muzikālu priekšnesumu Likteņdārzā uzstāsies Kokneses dziedātāji – jauktais koris Alaine un sieviešu koris Anima. Savukārt plkst. 16.03 būs iespējams Latvijas dzimšanas dienas saulrietu virs Daugavas.

Pasākuma dienā Kokneses pašvaldība nodrošinās transportu uz Likteņdārzu. Plānotais atiešanas laiks ir 15:10 no tirgus laukuma Koknesē. Reiss atpakaļ – 16.30.

Valsts svētku koncerts Visapkārt zeme zied

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai Rīgā notiks daudz mākslinieciski baudāmi svētku pasākumi. Viens no centrālajiem svētku koncertiem Visapkārt zeme zied notiks 18. novembrī plkst. 12.00 Rīgas Kongresu namā. Tas būs krāšņs un svinīgs audiovizuāls ceļojums pa Latvijas skaistākajām vietām, dziesmās apdziedot Latvijas novadu daudzveidību un tradīcijas. Koncertā piedalās: Latvijas Radio bigbends, mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns. Solisti: Marija Bērziņa, Inga Šļubovska-Kancēviča, Kristīne Prauliņa, Gundars Grasbergs, Daumants Kalniņš. Koncerta īpašais viesis Raimonds Pauls.

Visas dienas garumā plānoti arī citi svētku pasākumi – ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa dienas pirmajā pusē, radošās darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā, svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa plkst. 19.30, kad uzstāsies orķestris Rīga, jauniešu koris Kamēr un instrumentālā grupa.

Svētku noslēgumā plkst. 21.00 11. novembra krastmalā svētku uguņošana.

Foto: LETA

Foto: LETA

1 komentārs