Par gada gleznu atzīts Māras Vaičunas darbs Vientulība

0 Komentāru
Par gada gleznu atzīts Māras Vaičunas darbs Vientulība
Konkursa "Gada glezna" uzvarētāja gleznotāja Māra Vaičuna. (Foto: Edijs Pālens, LETA)

Par konkursa Gada glezna 2014. gada laureāti un Swedbank Private Banking balvas ieguvēju 87 dalībnieku konkurencē kļuvusi Māra Vaičunas ar gleznu Vientulība, informē konkursa rīkotāji.

Darbā pieklusinātos zemes toņos atklāts māksliniecei raksturīgs, konstruktīvs klusās dabas tēlojums. Šogad konkursam pieteiktos darbus vērtēja un uzvarētāju noteica scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

“Esmu ļoti gandarīta par Gada gleznas laureāti Māru Vaičunas, kuras augstais profesionālais līmenis ir tāds, pēc kura vajadzētu tiekties ikvienam glezniecības profesionālim un šī konkursa dalībniekam,” komentējot konkursa rezultātus, saka Agijas Sūnas galerijas dibinātāja un vadītāja Agija Sūna.

“Darbojos ne tikai scenogrāfijā, bet arī glezniecībā, tāpēc sākotnēji likās, ka izvēle no 87 konkursam pieteiktajiem darbiem būs grūta. Taču šo gleznu kā labāko ieraudzīju jau pirmajā dienā, un ar katru nākamo aplūkošanas un vērtēšanas reizi mana pārliecība tikai auga. Māras Vaičunas darbā Vientulība ir gan augsta gleznieciskā kvalitāte, gan arī šim laikam ļoti atbilstošs vēstījums. Glezna nav uzmācīga, taču tajā ir stāsts. Tāds piepildīts klusums, kurā ir ne tikai redzamais, bet arī sajūta, kas saglabājas arī pēc tam, kad darbs vairs nav acu priekšā. Un arī gleznas nosaukums – Vientulība – patiesībā ir katra mākslinieka radošākais brīdis,” saka scenogrāfs un Gada glezna uzvarētāja noteicējs Mārtiņš Vilkārsis.

“Īpaši priecājos par Māru Vaičunas kā Gada gleznas laureāti, jo viņas mākslinieciskais sniegums šī konkursa ietvaros novērtēts jau otro reizi. 2010. gadā šīs pašas autores darbs Grāmatas ieguva Skatītāju simpātiju balvu. Gada glezna ir skaista tradīcija, kas jau daudzu gadu garumā savieno mākslas un finanšu pasaules, rādot, ka tām ir daudz vairāk vienojoša, nekā atšķirīga. Māksla dzīvot un arvien apliecināt sevi ar jauniem sasniegumiem ir spēcīgas, vienojošas vērtības,” saka Swedbank valdes loceklis un Private banking vadītājs Latvijā Guntars Reidzāns.

Atgādinām, ka skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai iesniegtajiem darbiem var sniegt līdz 15. martam, balsojot Dailes teātrī un nosakot Skatītāju simpātijas ieguvēju.

Par Gada gleznas laureātiem kļuvuši: 1993. gadā – Vija Maldupe, 1994. gadā – Vilis Vizulis, 1995. gadā – Barbara Muižniece (tagad Gaile), 1996. gadā – Jāzeps Pīgoznis, 1997. gadā – Ilze Avotiņa, 1998. gadā – Edgars Valdmanis, 1999. gadā – Ģirts Muižnieks, 2000. gadā – Daina Stabulniece, 2001. gadā – Ilze Neilande, 2002. gadā – Tatjana Krivenkova, 2003. gadā – Aija Jurjāne, 2004. gadā – Gunta Liepiņa, 2005. gadā – Edvards Grūbe, 2006. gadā – Inta Celmiņa, 2007.gadā – Ieva Maurīte, 2008.gadā – Sigita Daugule, 2009.gadā – Anna Baklāne, 2010.gadā – Ieva Kalēja, 2011.gadā – Edvards Grūbe, 2012.gadā – Kristīne Keire, 2013.gadā – Ritums Ivanovs.

0 Komentāru