”Oskarotās” filmas Putncilvēks mūzikas autors koncertēs Rīgā

0 Komentāru
”Oskarotās” filmas Putncilvēks mūzikas autors koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Festivāla Rīgas Ritmi 2015 Ziemas koncertu sēriju noslēgsies ar četrkārtējā Grammy balvas ieguvēja Antonio Sančeza (Antonio Sanchez) un grupas Migration koncertu 2. decembrī Mūzikas namā Daile.

Antonio Sančezs ir viens no savas paaudzes izcilākajiem un starptautiski pieprasītākajiem bundziniekiem. Dzimis un audzis Mehiko, kur jau agrā vecumā sācis apgūt bungu spēli, vēlāk ar izcilību absolvējis Bērklija mūzikas koledžu un Jaunanglijas konservatoriju Bostonā.

Kā bundzinieks un komponists piedalījies vairākos desmitos dažādu projektu un ierakstu – ar Chick Corea, Michael Brecker, Avishai Cohen un Gary Burton. Bijis bundzinieks Dizzy Gillespie’s United Nations Orchestra un Danilo Perez trio, kura albums Motherland tika nominēts Grammy balvai. Tieši šī trio sastāvā viņu pamanīja leģendārais ģitārists Pets Metīni (Pat Metheny), uzaicinot pievienoties savam sastāvam. Šī sadarbība ilgst jau 15 gadus, trīs kopīgi izdotie albumi saņēmuši Grammy balvu kā labākie džeza improvizācijas un mūsdienu džeza ieraksti. Antonio Sančezs iepriekš Rīgā viesojies tieši Pat Metheny Unity Group sastāvā 2014. gada pavasarī.

Antonio Sančezs ir skaņu celiņa autors godalgotajai filmai Birdman (Putncilvēks), kas saņēmusi balvu kā labākā filmu mūzika Venēcijas filmu festivālā 2014. gadā, bet gada sākumā Losandželosā tika apbalvota ar četrām ASV Kinoakadēmijas godalgām Oskars. Līdzās rosībai kino jomā mūziķis vairāk nekā dekādi pelnīti ierindojas izdevumu Downbeat un Modern Drummer kritiķu un lasītāju aptaujās kā labākais bundzinieks.

Ar grupu Migration – John Escreet (klavieres), Matt Brewer (bass) un Seamus Blake (saksofons) – mūziķis sadarbojas kopš 2011. gada un šādā sastāvā uzstāsies arī koncertā 2. decembrī Rīgā.

”Viņš ir īpašs mūziķis, un man ir bijusi tā privilēģija piedzīvot viņa izaugsmi klātienē. Patiesi izcils bundzinieks, nav otra tāda kā viņš.” – Pat Metheny.

0 Komentāru