Novembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā Gors

0 Komentāru
Novembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā Gors
Publicitātes foto

Latvijas svētkiem veltītu pasākumu izlase, ārvalstu zvaigžņu plejāde, unikālas izstādes atklāšana un Ziemassvētku laika ieskaņa būs jūtama Latgales vēstniecības Gors pasākumos novembrī.

Liepājas Simfoniskais orķestris. Koncertprogramma Ziemeļu rēnā svelme
Svētdiena, 2. novembris 16.00, Lielā zāle. Biļetes: 3–7 eiro
Koncertprogrammā Ziemeļu rēnā svelme līdzās Baltijā vecākajam orķestrim piedalīsies arī vijolniece no Dānijas Kristīne Ostranda, bet orķestri diriģēs vācietis Lucs Kēlers. Koncerta programmā izcilo ziemeļnieku darbi: Žana Sibēliusa Simfoniskā poēma Somija op. 26 un Otrā simfonija Re mažorā op. 43 un Karla Nilsena Koncerts vijolei un orķestrim.

Dziedātājs, ģitārists un komponists Midžs Jūrs. Solokoncerts
Piektdiena, 7. novembris 19.00, Lielā zāle. Biļetes: 10–20 eiro
80. gadu zvaigznes, grupas Ultravox solista Midža Jūra (Midge Ure) pirmā uzstāšanās Rēzeknē. Fade To Gray, Dancing With Tears In My Eyes, Vienna, Hymn, If I Was, Breathe, Do They Know It’s Christmas? un vesela virkne citu hitu to oriģinālās balss – Midža Jūra – izpildījumā.

Vijolnieks Raimonds Ozols. Jubilejas koncerts
Svētdiena, 9. novembris 17.00, Lielā zāle. Biļetes: 10–18 eiro
LNSO koncertmeistara un pirmās vijoles Raimonda Ozola 50 gadu un 30 gadu radošās darbības jubilejas koncerts. Koncertā piedalās: Raimonds Macats (taustiņi, mutes harmonijas un aranžējumi), Madars Kalniņš (piano un aranžējumi), Mārcis Auzāns (solo ģitāra), Norberts Skraucis (bass) un Ainis Zavackis (sitamie instrumenti). Koncerta otrajā daļā skanēs arī mūzika no jaunā Raimonda Ozola albuma – pasaules kino zelta repertuāra: mūzika no franču, amerikāņu, krievu un latviešu kinofilmām latin, jazz un jazz rock ritmos, kā arī populārās klasiskās mūzikas skaņdarbu apdares.

Lāčplēša dienas kinokoncerts
Otrdiena, 11. novembris 18.00, Lielā zāle. Biļetes: 3 eiro
Kinovēsturnieka Viktora Freiberga stāstījums par filmu “Lāčplēsis”, Aleksandra Rusteiķa 1930. g. pirmās spēlfilmas Lāčplēsis digitālo fragmentu izlases ekranizācija (režisors Juris Pakalniņš, komponists Emīls Zilberts) Piedalās: kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķi, diriģents Normunds Šnē.
Pirms koncerta Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas pasniegšana.

Manai dzimtenei. Svētku koncerts
Trešdiena, 12. novembris 19.00, Lielā zāle. Biļetes: 10–18 eiro
Muzikāla programma svētku noskaņās. Koncertos izskanēs dažādu latviešu komponistu – Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Valda Zilvera, Jāņa Strazda skaistākās melodijas, kurām dzeju dāvājis Jānis Peters, tādējādi noslēdzot dižā dzejnieka 75 .jubilejas gadu. Koncertā piedalās: Andris Ērglis, Aija Andrejeva, Viktors Lapčenoks, Dainis Skutelis, Samanta Tīna, Atis Auzāns, Oranžā kora meitenes Anita Levša, Olga Stupiņa, Inta Ļaksa, instrumentālā grupu Jāņa Strazda vadībā un Rēzeknes novada pašvaldības jauktais koris Ezerzeme.

Grupas Menuets 45 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 14. novembris 19.00, Lielā zāle. Biļetes: 7–15 eiro
Leģendārās grupas Menuets 45 gadu jubilejas koncerts Esam!. Visu laiku labākās Menueta izpildītās Imanta Kalniņa dziesmas un teju viss grupas ”zelta sastāvs”: Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, Juris Kulakovs, Inese Pabērza, Baiba Jagere, Juris un Leons Sējāni, kā arī Ikars Ruņģis.

Latviešu filmu diena. Zelta zirgs, Māra un Nāc ar mani padejot
Svētdiena, 16. novembris 12.00, Mazā zāle. Biļetes: 2–3 eiro
Svētku laikam par godu trīs no jaunākajām latviešu filmām: 12.00 Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma pēc Raiņa lugas motīviem Zelta zirgs, 14.00 Kristas Burānes dokumentālā filma par režisori Māru Ķimeli Māra, kā arī 15.30 Dzintara Dreiberga dokumentālā filma Nāc ar mani padejot, kas tapusi X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā.

Latvijas bankas izstādes Naudas dizains. PIN kods atklāšana Otrdiena, 18. novembris 15.30, 1. stāva foajē. Ieeja bez maksas No 2014. gada 18. novembrim līdz 2015. gada 15. februārim Latgales vēstniecības Gors 1. stāva foajē būs skatāma Latvijas bankas multimediālā izstāde Naudas dizains. PIN kods, kurā varēs iepazīt Latvijas Bankas vairāk nekā divdesmit gados paveikto lata un tagad arī eiro naudaszīmju – banknošu un monētu – dizaina veidošanā.

Jolanta Gulbe. Hans Antehed Latvijas sajūtas. Svētku koncerts
Otrdiena, 18. novembris 18.00, Lielā zāle. Ieeja bez maksas
Valsts svētku koncertu Latvijas sajūtas, kurā jaunās skaņās izskanēs populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades Jolantas Gulbes un zviedra Hansa Anteheda izpildījumā. Svinīga Rēzeknes pilsētas goda pilsoņa sveikšana.

Makss un Morics. Leļļu teātra viesizrāde
Trešdiena, 19. novembris 18.00, Mazā zāle. Biļetes 3–4 eiro
Edgara Kaufelda skatuves versija Vilhelma Buša ilustrētajam stāstam Makss un Morics par divu puiku nedarbiem. Izrāde latviešu valodā bērniem no 4 gadu vecuma. Lomās Artūrs Putniņš un Miķelis Žideļūns, mūzikas autors Juris Kaukulis.

Latvijas Radio koris. Vācietis. Klavierkoncerts
Sestdiena, 22. novembris 17.00, Lielā zāle. Biļetes: 7–12 eiro
Muzikālā izrāde veltīta tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim. Izrādi radījuši komponists Arturs Maskats, režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Andris Freibergs un diriģents Sigvards Kļava. Piedalās Latvijas Radio koris, solisti, septiņi pianisti un akordeonists.

Fadu dziedātāja Ana Moura
Svētdiena, 23. novembris 17.00, Lielā zāle. Biļetes: 10–20 eiro
Savā dzimtenē, Portugālē, un citās pasaules valstīs Ana Moura jau sen tiek uzskatīta par fadu zvaigzni. Paši portugāļi par viņu saka: otras tādas balss nav un nebūs. Ana Moura dzied fadu mūsdienīgā stilā, taču tradīcijas viņa nenoniecina, bet gluži otrādi – kopj un attīsta.

Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends. Koncertprogramma Mare Balticum
Sestdiena, 29. novembris 18.00, Lielā zāle. Biļetes: 10–17 eiro
Nebijis starptautisks mūzikas projekts ar nosaukumu Mare Balticum, kurā piedalās Latvijas Radio bigbends un slavenais austrāliešu trompetists, multiinstrumentālists Džeimss Morisons (James Morrison). Koncertprogrammā izskanēs vairāk nekā 10 unikālu skaņdarbu, kuru iedvesma ir latviešu folklora.

Pirmā advente. Svētku koncerts
Svētdiena, 30. novembris 16.00, Lielā zāle. Biļetes: 3–5 eiro
Adventa laika sākumā pirmās adventes svētku koncerts ar Rēzeknes kamerorķestra, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora piedalīšanos. Programmā Ērika Ešenvalda un Ilonas Rupaines skaņdarbi.

Decembrī iesakām:

  • 5.12. 19.00 Pianista Reiņa Zariņa solo koncerts 1 Schubert|12 dances;
  • 14.12. 16.00 LNO viesizrāde Riekstkodis;
  • 16.12. 18.00 Saulīte un sniega cilvēciņi, Latvijas Leļļu teātra viesizrāde;
  • 19.12. 19.00 Londonas gospeļkoris;
  • 25.12. 18.00 Latvijas Radio koris un brāļi Petrauski Vīzijas piesnigušam vakaram;
  • 26.12. 20.00 Grupas Instrumenti koncerts Mēs tiksimies gaisā.
0 Komentāru