Notiks piektais Kultūras akadēmijas festivāls “Patriarha rudens”

Pievienot komentāru
Notiks piektais Kultūras akadēmijas festivāls “Patriarha rudens”
Publicitātes foto

29. septembrī Āgenskalna tirgū ar svinīgu atklāšanu sāksies piektais Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas festivāls ”Patriarha rudens”, kas šogad ir iekļauts ”Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” kopējās programmas tematiskajā līnijā ”Ceļu karte”, aktualizējot dažādus Rīgas rajonus kā pasākumu norises vietu, informē festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Branta.

”Patriarha rudens” turpina tradīciju, festivāla atklāšanas ceremonijā Āgenskalna tirgū 29. septembrī plkst. 12. 29 pulcējot Latvijas Kultūras akadēmijas vadību un docētājus, festivāla dalībniekus un viesus, kultūras un mākslas nozares, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus un ikvienu interesentu, lai kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera un režijas mākslas 2. kursa studentiem un viņu profesori Māru Ķimeli sajustu Eduarda Veidenbauma dzejas un Jura Kulakova mūzikas valdzinājumu.

Pēc festivāla atklāšanas sekos gājiens uz netālu esošo Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, kurā svinīgi tiks pacelts festivāla karogs un baudīta rudens zupa – notikuma neatņemama sastāvdaļa. Turpat Teātra muzejā notiks Akadēmijas maģistra apakšprogrammas Teātra māksla studentu veidotā teatrāla pastaiga ”Šekspīrs pie Smiļģa”.

Festivāls ieskandina Raiņa un Aspazijas gaidāmo jubilejas gadu, piedāvājot vairākus Rainim un Aspazijai veltītus notikumus. Horeogrāfe Olga Žitluhina kopā ar Akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas 4. kursa studentiem un mūzikas grupu ”Dzelzs vilks” Eduarda Smiļģa Teātra muzejā izrādīs poētisku dejas traģēdiju ”VIENS un DIVI” ar papildnosaukumu ”Aspazijas un Raiņa mīlestības vēstules – profesors Bībers – laikmetīgās dejas horeogrāfi”. Raiņa tēmai pievērsīsies Lietuvas Mākslas un mūzikas akadēmijas režijas students Gilds Aleksa, laboratorijā ”Zelta zirgs” veidojot kopdarbu ar LKA Dramatiskā teātra aktieru un režisoru 2. kursa studentiem. Sasniedzot skolnieku auditoriju, Akadēmijas Dramatiskā teātra aktiermākslas un režijas mākslas 2. kursa studenti viesosies Āgenskalna Valsts ģimnāzijā un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā ar uzvedumu ”Pieskāriens (Aspazija, Rainis, kustība)”, docentes Rutas Vītiņas un docentes Ramonas Galkinas vadībā.

Festivāla ietvaros Rīgas Kino muzejā notiks arī Rainim veltīta filmu skate ar profesores Ingas Pērkones- Redovičas komentāriem. Kino muzejā tiks arī rādītas Akadēmijas maģistra studiju apakšprogrammas Audiovizuālā māksla absolventu 6 dokumentālās īsfilmas ”Rīgas apkaimes stāsti”. Ar tādu nosaukumu veidotas arī Akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas 4.kursa studentu horeogrāfijas etīdes ”Rīgas apkaimes stāsti”, kas tapušas, sadarbībā ar Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) programmas Audiovizuālā mediju māksla studentiem.

Kā nozīmīgu notikumu šī gada kultūras telpā festivāls akcentē arī izcilā angļu Renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra (1564 – 1616) 450 gadu jubileju. Festivāla ietvaros notiiks emeritus profesora Alana Klārka (Alan Clarke, Lielbritānija) vieslekcijas ”Šekspīra valoda” un ”Šekspīra autsaideri”.

Šogad ”Patriarha rudenī” piedalīsies arī viesi no Igaunijas un Lietuvas – meistarklasi Akadēmijas Dramatiskā teātra un aktiermākslas 4. kursa studentiem vadīs režisore Kerta Tominga (Kärt Tomingas, Igaunija), kā arī skatītājiem tiks piedāvāta Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas 3. kursa studentu viesizrāde ”Yolo”, režisors Povils Makausks (Povilas Makauskas, Lietuva).

Šī gada festivāla skatē pārstāvēti septiņi jaunie režisori – Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi, kuri piedāvās septiņas izrādes. Skates radošos darbus vērtēs ekspertu komisija, lai vienam no jaunajiem režisoriem festivāla noslēgumā pasniegtu balvu – Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas.

Skatēs piedalīsies Inga Gaile, teātrī ”Skatuve” piedāvājot izrādi ”Pēterpils pilsētas žīdi”, Marta Elīna Martinsone ar izrādi ”Asins kāzas” LKA Teātra mājā ”Zirgu pasts”, Klāvs Knuts Sukurs ar izrādi ”Akracis” teātrī ”Skatuve”, Jānis Sniķers ar izrādi ”Slepkava” ”Dirty Deal Teatro”, Daiga Kažociņa ar izrādi ”Ievainotie” LKA Teātra mājā ”Zirgu pasts”, Dāvis Auškāps ar izrādi ”Blakts” Latvijas Nacionālajā teātrī un Edgars Niklasons ar izrādi ”Herbe ar lielo cepuri” Latvijas Leļļu teātrī.

Informācija par biļešu iegādi uz festivāla septiņām skates izrādēm, kā arī uz laikmetīgās dejas izrādi ”Poētiskās dejas traģēdija VIENS un DIVI” pieejama festivāla sadarbības partneru (Latvijas Nacionālais teātris, ”Dirty Deal Teatro”, biedrība “Teātris “Skatuve””, Latvijas Leļļu teātris) mājas lapās, kā arī bilesuparadize.lv. Visi citi festivāla notikumi ir bez ieejas maksas.