Noslēdzies šā gada Sunset Festival Siguldas pilsdrupās

Pievienot komentāru
Noslēdzies šā gada Sunset Festival Siguldas pilsdrupās
Foto: Inga Plūme un Uldis Siliņš

Ar rietošu sauli fonā, emocionālo James hitu Sit Down un kopumā saviļņojošu atmosfēru 6. jūlijā izskanēja šīgada Sunset Festival muzikālā programma Siguldas pilsdrupās. Šķiet, ka pati Māte Daba bija nolēmusi iesaistīties pasākuma norisē un sagādāt patīkamu pārsteigumu vairākiem tūkstošiem skatītāju, kas bija sapulcējušies pilsdrupu estrādē.

Nerimstoša aplausu un sajūsmas saucienu jūra pavadīja leģendārās britu alternatīvā roka grupas James mūziķus visā ceļā cauri estrādei, apliecinot viņu joprojām īpašo statusu mūsu zemē. To, ka Latvija nav tikai viens no daudzajiem pieturas punktiem šīs grupas koncerttūrē, apliecināja mākslinieku dziesmu izvēle, kas ietvēra gan jaunākā albuma izcilākos sacerējumus, gan lielākos hitus, turklāt Siguldā skanēja pat vairāk dziesmu nekā dzimtās Mančestras koncertos.

Atgādinām, ka pirms James uzstājās daudzsološie siguldieši Neon Saturdays, kas tieši pirms festivāla laiduši klajā singlu In My Eyes, un pašmāju alternatīvās mūzikas grupa Zig Zag, kurai pirms mēneša iznācis jaunākais albums Ēzelītis Iā.

Pirmā festivāla diena, 3. jūlijā, kad vakara galvenais mākslinieks bija Demjens Raiss, pagāja bez saules pie debesīm, toties ar smiekliem, pārsteigumiem, plēves apmetņiem un gumijniekiem.

Lai gan laikapstākļi nelutināja, no lietus nenobijās nedz Kārlis Kazāks un Gida Valtīsdotira (Gyða Valtýsdóttir), nedz vakara gaidītākais mākslinieks Demjens Raiss. Koncertā īru dziesminieks neizrādīja sapīkumu par laikapstākļiem un nesteidzās prom no skatuves, priecējot fanus gan ar jaunākajām kompozīcijām, gan jau labi pazīstamiem skaņdarbiem, kā arī dalījās pārdomās un stāstos par atgadījumiem no savas dzīves un bērnības. Viņš arī uzsvēra īpašo latviešu publiku, akcentējot tās jaukās sajūtas, kas viņu pārņemot mūsu zemē. Publika to prata novērtēt. Spītējot lietum, pilnībā izpārdotais koncerts ilga vairāk nekā divas stundas.

Foto

Abas Sunset Festival dienas Siguldas pils dārzā rosījās radio personība DJ Artis Dvarionas. Visā dārzā par neordināru izklaidi rūpējās radošā apvienība Spiediens un mīmi. Dodoties mājās, izturīgākos festivāla dalībniekus priecēja un sildīja Studio Fotia ugunsšovs.

Tiekamies atkal nākamvasar – Sunset Festival 2017!