Noskaņojies Positivus festivālam ar Iggy Pop koncertfilmu!

Komentāri
Noskaņojies Positivus festivālam ar Iggy Pop koncertfilmu!
Publicitātes foto

31. maijā kinoteātrī Kino Citadele vienīgajā seansā plkst. 19:30 tiks demonstrēta koncertfilma Iggy Pop Live in Basel 2015. Pirms filmas seansa noskaņoties uz Positivus viļņa ļaus arī portāla Satori.lv galvenā redaktora, dīdžeja un publicista Ilmāra Šlāpina ievadlekcija par Igija Popa daiļradi, informē Positivus festivāla komunikācijas vadītāja Līga Andžāne.

Ir trīs mūziķi, kas veidojuši mūsdienu izpratni par kvalitatīvu alternatīvo rokmūziku – Lū Rīds, Deivids Bovijs un Igijs Pops, un šobrīd viss mūzikas vēstures svars gulstas uz vienīgā vēl dzīvā no šīs izcilās trijotnes pleciem. Ne velti Igijs Pops, kura grandiozā uzstāšanās šovsasar noslēgs desmito Positivus festivālu, tiek uzskatīts par pankmūzikas krustēvu – vai katra jebkad eksistējusī pankgrupa ir apzināti vai neapzināti šo to aizņēmusies no harizmātiskā mūziķa un viņa grupas The Stooges, kas pēc gadu desmitu pauzes atkal apvienojās 2003. gadā, saņemot savu zvaigzni Rokenrola Slavas alejā. Nenoliedzami, Igijs Pops ir bijis ne tikai iedvesmotājs, bet arī pats smēlies iedvesmu no saviem līdzgaitniekiem; abi viņa slavenākie albumi – Idiot un Lust For Live –, tapuši ciešā sadarbībā ar šīgada sākumā aizsaulē aizgājušo mūzikas leģendu Deividu Boviju.

Vairāk nekā stundu ilgais koncerts, ko 31. maijā demonstrēs Kino Citadele, tika ierakstīts 2015. gadā Šveicē, Bāzeles pilsētā notiekošajā festivālā Baloise Session, kura ietvaros Igijam Popam tika piešķirts apbalvojums par sasniegumiem mūža garumā. Šajā fantastiskajā ierakstā ir dzirdami neskaitāmi Igija Popa lielākie hiti, to skaitā I Wanna be Your Dog, The Passenger, Lust for Life un daudzi citi.

Viena no Positivus festivāla organizatorēm Linda Andersone uzskata, ka Igijs Pops ir pats pozitīvākais elements rokmūzikas vēsturē un tagadnē. Pēc Londonā nule redzētā mūziķa koncerta viņa piebilst – ”ja man izdosies šogad vai pat turpmāko desmit gadu laikā redzēt vēl labāku koncertu, es jutīšos tiešām ļoti laimīga. Igija koncerts bija tieši tik izcils!”

2016. gads 69 gadus jaunajam māksliniekam bijis tiešām nozīmīgs. Pirmo reizi savas muzikālās karjeras vēsturē viņš sasniedza pirmo pozīciju Billboard čārtos, viņa 17. solo albums Post Pop Depression, kas tika izdots 9. aprīlī, sasniedza rokmūzikas un alternatīvās mūzikas albumu pārdošanas rādījumu pirmās vietas, lielākā daļa koncertu jau ir pilnībā izpārdoti, turklāt Kannu kino festivālā pirmizrādi piedzīvos Džima Džārmuša dokumentālā filma par Igiju Popu un The Stooges – Gimme Danger.

Positivus festivāla 2016 biļešu īpašnieki biļetes uz Igija Popa koncertfilmu varēs iegādāties ar 20% atlaidi. Uz e-pastu, kas tika norādīts, pērkot festivāla biļeti, tiks nosūtīts īpašs atlaižu kods, kas jāievada pirms pirkuma veikšanas Forum Cinemas mājaslapā.

Igijs Pops Positivus uzstāsies svētdien, 17. jūlija vakarā, uz festivāla galvenās skatuves, ar savu koncertšovu noslēdzot desmito jubilejas festivālu.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl