Nosaukti prestižās “Purvīša balvas” kandidāti; pirmo reizi starp pretendentiem arī performance

Komentāri
Nosaukti prestižās “Purvīša balvas” kandidāti; pirmo reizi starp pretendentiem arī performance
Foto: LETA

Šodien Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā paziņoja “Purvīša balvas” fināla astoņus kandidātus. Purvīša balva tika iedibināta 2008. gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā.

“Purvīša balvai” nominēti astoņi kandidāti: Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce un mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arturs Bērziņš nominēts par personālizstādēm “Attēldarbi” galerijā “Māksla XO” un “Attēldarbi II” Olaines vēstures un mākslas muzejā.

Ivars Drulle nominēts par personālizstādi “Manai dzimtenei” galerijā “Alma”,

Kristaps Epners – par personālizstādi “Vingrinājumi” peldošajā mākslas centrā “Noass”,

Atis Jākobsons – par personālizstādi “Dark Matter” Mūkusalas Mākslas salonā,

Voldemārs Johansons par videoinstalāciju “Slāpes” starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” tekstilfabrikā “Boļševička”.

Maija Kurševa balvai nominēta par darbu “Dzīvesprieks” izstādē “Lielāks miers, mazāks miers” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā,

Anda Lāce – par performanci “Atindēšana” izstādē “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība” 10.jūnijā laukumā pie LNMM.

Mākslinieku grupa –Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi “Dziesma”.

“Purvīša balvas” laureāts tiks nosaukts 2017. gada 17. februārī, kad plānots arī atklāt visu astoņu kandidātu darbu izstādi LNMM Lielajā izstāžu zālē. Izstādi apmeklētāji varēs apskatīt līdz 2017. gada 9. aprīlim.

Uz prestižo “Purvīša balvu” pirmo reizi pretendē performance – Andas Lāces “Atindēšana” @TV3zinas pic.twitter.com/BF5QmRIDrf

Balvas mērķis ir veicināt Latvijas māksliniekus radīt jaunus projektus un attīstīt oriģinālas idejas, kā arī popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.
Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu.

Balvas apmērs ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus), un tas ir līdz šim lielākais apbalvojums vizuālās mākslas jomā Latvijā un Baltijā.

Eksperti nosauktie fināla pretendentu darbi tiks eksponēti kopējā izstādē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, un tos izvērtēs žūrija deviņu cilvēku sastāvā. Lai gūtu objektīvu viedokli no malas, kā arī veicinātu Latvijas mākslas atpazīstamību ārvalstīs, žūrijā pieaicināti starptautiski atzīti eksperti no ārzemēm.

Plašāk par “Purvīša balvas” pretendentiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl