Noklausies! ”Auļi” un ”Tautumeitas” Līgo priekšvakarā izdod brīnumskaistu precību dziesmu

0 Komentāru
Noklausies! ”Auļi” un ”Tautumeitas” Līgo priekšvakarā izdod brīnumskaistu precību dziesmu
Foto: privātais arhīvs

Bungu un dūdu grupa ”Auļi” un etno mūzikas grupa ”Tautumeitas” izveidojuši kopīgu projektu, kura ietvaros vasaras otrajā pusē tiks izdots albums ”Lai māsiņa rotājās!”. Albuma pirmais singls ”Manā lopu laidarā” pie klausītājiem devies Līgo svētku priekšvakarā.

Jaunais albums tiks izspēlēts īpaši veidotā, vizuāli iespaidīgā programmā trīs Latvijas pilsētās – 26. augustā Rēzeknes ”Gorā”, 29. septembrī Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” un 13. oktobrī Jelgavas kultūras namā.

17 mūziķi uz skatuves izspēlēs un izdziedās cilvēka dzīvē nozīmīgo precību un kāzu posmu. Mūzikas grupu ”Auļi” un ”Tautumeitas” sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. ”Auļu” dūdu un bungu spēcīgais skanējums pārstāv vīrišķo elementu, bet ”Tautumeitas” (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku – tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo.

Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā ”Auļi” un ”Tautumeitas” meklē saskaņu, viens otru papildinot.

Audio: tautas dziesma ”Manā lopu laidarā”

”Auļi” ir Latvijas tautas mūzikas grupa, kas paši sevi dēvē par ”dūdu un bungu grupu”. Grupa galvenokārt izpilda instrumentālo mūziku — dažādu latviešu tradicionālo tautas deju un dūdu melodiju aranžējumus, citu Eiropas tautu tradicionālās melodijas, kā arī savus oriģinālos skaņdarbus un tautasdziesmu aranžējumus.

”Tautumeitas” ir etno mūzikas grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu.

Foto: “Auļi” un “Tautumeitas”

Biļetes uz koncertiem pieejamas ”Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 Komentāru