No Latvijas Oskaram izvirzītajai filmai Amerikā sākusies reklāmas kampaņa

0 Komentāru
No Latvijas Oskaram izvirzītajai filmai Amerikā sākusies reklāmas kampaņa
Foto: LETA

Nākamnedēļ Losandželosā Latvijas filmai Modris sāksies pati aktīvākā reklamēšanas kampaņa, lai iemantotu ASV Kinoakadēmijas biedru uzmanību.

Šobrīd zili baltie filmas reklāmas plakāti ir viens no veidiem, kā filmas Modris komanda mēģina Losandželosā uzrunāt ASV Kinoakadēmijas biedrus noskatīties skaudro stāstu par Modri no Pļavniekiem.

”Sākot ar nākamo nedēļu, mums ir pieci seansi, un uz daļu no tiem arī es dodos, lai atbildētu uz jautājumiem, tad mēs rīkojam arī tikšanos ar Kinoakadēmijas biedriem. Pirmajā seansā, kas bija 3. novembris, gāja ļoti labi, tur bija ļoti labi apmeklēta, kinozāle gandrīz pilna,” stāsta filmas režisors un producents Juris Kursietis.

Filmas reklāma otrpus okeānam skatāma arī vietējos žurnālos. Modra režisors saka – negribas būt naiviem, tomēr komanda apņēmusies darīt visu iespējamo, lai Amerikas kinoprofesionāļi filmu pamanītu. Kinokritiķe Daira Āboliņa uzskata, – septiņi reklamēšanas seansi ASV mērogiem nav daudz, ņemot vērā Kinoakadēmijas biedru lielo aizņemtību.

”Amerikā ļoti godīgi tiek vērtētas šīs filmas tajā nozīmē, ka tev ir tiesības nobalsot par šo filmu tad, ja tu viņu esi noskatījies, nevis tad, ja tu esi par viņu dzirdējis,” uzsver kinokritiķe Daira Āboliņa.

Ieraksts režisora biogrāfijā un sacensība ar šobrīd labākajām citu valstu nacionālajām spēlfilmām cīņā par Oskara nomināciju jau vien ir milzīgs sasniegums – norāda kinokritiķe. Tomēr filmas sižets par jauniešu vientulību pieaugušo pasaulē gan jau esot nedaudz apbružāts.

”Šādas filmas bija ārkārtīgi populāras un aktuālas pirms gadiem četriem vai pieciem. Ir tādu brāļu Dardēnu franču filma, kura saucās Zēns ar riteni un kas arī dabūja vienu no galvenajām balvām Eiropā tolaik,” norāda D. Āboliņa.

Tomēr Modra izredzes izpelnīties ASV Kinoakadēmijas biedru uzmanību varētu palielināt arī fakts, ka žūrijā ir arī Signe Baumane. Režisore, kura pērn sevi starptautiskajā kino pasaulē pieteica pietiekami spoži, īsā sarakstē atklāj, ka Modrim tiešām šogad ir sīva konkurence.

Tāpēc Latvijas kino profesionāļi uzskata, – labākais, ko Latvijas filma šogad varētu saņemt, ir Kinoakadēmijas biedru ievērība.

Daira Āboliņa, kinokritiķe

Pasaule patiesībā nav akceptējusi joprojām mūs kā kino valsti, vienīgi kā interesantu reģionu, kā varbūt sociāli un politiski interesantu reģionu un varbūt arī kultūras aspektā interesantu, bet joprojām ne kā kino konkurentu.

Ar pēdējo Modra seansu 14. decembrī noslēgsies ārvalstu filmu skatīšanās, bet jau Ziemassvētkos varētu būt zināmi rezultāti, kā un vai Jura Kursieša debijas filma spējusi ieinteresēt ASV Kinoakadēmiju.

VIDEO:

0 Komentāru