No degradētas ēkas līdz jaunajai kultūrvietai Rīgā

0 Komentāru

Sestdien, 10. jūlijā, Jaunatnes dārzā Āgenskalnā notiks pirmais pasākums, kas piesaka jaunu kultūrvietu Rīgā un ieskicē nākotnes perspektīvu teritorijai ap pašlaik degradēto ēku Lapu ielā 24.

Ēkā plānoti apjomīgi renovācijas darbi, pēc kuriem tā atdzims jaunā, Pārdaugavai raksturīgā koka arhitektūras veidolā. Pasākums noritēs kā pop-up kultūras terase, kurā uzstāsies grupas ”Latvian Voices” un ”Sudden Lights”, ar laikmetīgās dejas priekšnesumiem priecēs dejotāji horeogrāfa Jāņa Putniņa vadībā, un vakara noslēgumā sekos “Jakob Noiman Festival Band” uzstāšanās.

Svinot Pārdaugavas radošā centra un fonda ”Initium” piecgadi, kuratoru komanda ir pieņēmuši izaicinājumu un, sadarbojoties ar apkaimes attīstītājiem, divu gadu garumā iedzīvinās un attīstīs kādreizējo Augsburgu vasarnīcu, bijušo bibliotēkas ”Zvirbulis” ēku Lapu ielā 24 un tai piegulošo, nesen par pilsētas līdzekļiem atjaunoto Jaunatnes dārza teritoriju. Kopā ar partneriem, kas ikdienā un ar savu radošo darbību apdzīvos ēku tās rekonstrukcijas laikā, ieplānota jaunās teritorijas atklāšana.

Fonda ”Initium” vadītāja Ieva Niedre: ”Jau no pirmās dienas viens no fonda ”Initium” un Pārdaugavas radošā centra mērķiem ir bijis radīt labāku, iekļaujošāku un priecīgāku vidi Pārdaugavas iedzīvotājiem, vērst sabiedrības uzmanību uz nozīmīgām, interesantām, nereti problemātiskām apkaimes vietām, šādi tām pievēršot kā vietējo kopienu iedzīvotāju, tā varas pārstāvju uzmanību.

Esam rīkojuši pasākumus Āgenskalna tirgū, pievērsušies tirgus saglabāšanai, kad tas bija nepieciešams, vēlāk vērsuši rīdzinieku uzmanību uz lielu vērtību – ūdens tuvumu pilsētā – rīkojot regulārus pasākumus uz un ap Māras dīķi. Vienmēr savos pasākumos esam īpaši izcēluši gan pagātnes, gan šodienas Pārdaugavas māksliniekus, mūziķus un Pārdaugavas apkaimes vērtības.

Svinot mūsu piecu gadu jubileju, šķita tikai loģiski pieņemt nākamo izaicinājumu un rast Pārdaugavas radošā centra darbībām pastāvīgu mājvietu – tādu, kas, kopīgi ar partneriem uzlabota, kalpos par vēl vienu sakoptu un skaistu kultūrvietu apkaimes iedzīvotājiem.”

Pasākuma laikā jau no plkst. 13.00 darbosies kafejnīca un īpaši ierīkotajā kultūras terasē gan dzērienus, gan mūziku baudīt varēs gan pilnu vakcinācijas kursu pabeigušie, nesen Covid-19 izslimojušie, gan arī negatīvu Covid-19 testu saņēmušie apmeklētāji. Papildus pie ieejas pasākumā darbosies “Centrālās laboratorijas” izbraukuma medpunkts un būs iespējams veikt bezmaksas eksprestestus iekļūšanai teritorijā.

0 Komentāru