Mūzikas veikalā Upe atklāta Hardija Lediņa kafejnīca

0 Komentāru
Mūzikas veikalā Upe atklāta Hardija Lediņa kafejnīca
Hardija Lediņa kafejnīca mūzikas veikalā "Upe". (Foto: Ieva Lūka, LETA)

Ar pirmo lasījumu ciklā Četri gadalaiki Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra pasludināto Hardija Lediņa gadu ceturtdien ievadīja Hardija Lediņa kafejnīcas atklāšana mūzikas veikalā Upe.

H. Lediņam veltītu lasījumu cikls veikalā UPE notiks četros mēnešos, tādēļ tam dots nosaukums Četri gadalaiki, ironiski sasaucoties ar popmūzikas statusu ieguvušo Vivaldi populārākā skaņdarba nosaukumu. Idejas autore Liāna Langa norāda, ka ”Hardijam, starp citu, baroka mūzika patika, visvairāk angļu komponists Henrijs Pērsels Jautrītes Putniņas izpildījumā, ko nereti klausījāmies, uz Lediņa mājas balkona nododoties vasarīgas grilēšanas priekiem. ”Pērselu es vēlos klausīties tikai Jautrītes izpildījumā,” Hardijs mēdza teikt, zīmīgi paceļot gaisā rādītājpirkstu.”

Cikla pirmajā lasījumā Kristīnes Želves stāstu Likvidators, Trakā cilvēka brālis, kas veltīts H. Lediņam, lasīja Liāna Langa, Lauris Vorslavs, Ninuce Leimane un pati autore.

H. Lediņa darbu un rakstu lasījumu cikls iecerēts ne vien ar nolūku godināt mākslinieka sacerējumus un domas, bet arī kā iegansts sanākt kopā viņa draugiem un mākslas cienītājiem, lai atjaunotu atmiņā asociācijas, ko savulaik izraisījis viņa un Jura Boiko postmodernais, ar žilbinošu humoru un ironiju piesātinātais romāns ZUN, raksti par arhitektūru un dzejoļi.

Hardija Lediņa kafejnīca veikalā Upe būs atvērta līdz pat gada beigām, aicinot uz vairākiem kultūras pasākumiem.

0 Komentāru