Mūžībā aizsaukts “Čikāgas piecīšu” dibinātājs Alberts Legzdiņš

Mūžībā aizsaukts “Čikāgas piecīšu” dibinātājs Alberts Legzdiņš
Foto: LETA

Piektdien 84 gadu vecumā miris viens leģendārā trimdas latviešu satīriski-muzikālā ansambļa “Čikāgas piecīši” dibinātājiem Alberts Legzdiņš, šodien ziņo producents Juris Millers.

“Nupat no Amerikas pienāca skumja ziņa – vakarnakt mūs atstājis brīnišķīgs cilvēks, mūziķis, ansambļa “Čikāgas piecīši” sirds un dvēsele Alberts Legzdiņš (1933-2017),” savā “Facebook” profilā sēru vēsti paudis Millers.

“Ikviena tikšanās ar viņu bija notikums – gan mūsu pirmā tikšanās reize 1989. gada vasarā Mežaparka estrādē, gan pēdējos gados, kad producēju Alberta radīto muzikālo dziesmu spēli “Eslingena”. Viņš sāka darbu pie nākamās dziesmu spēles, kurai gribēja dot nosaukumu “Amerikā”, taču tā palika nepabeigta…

Viņš cerēja nākamgad, Latvijas jubilejas dienās ar saviem draugiem apceļot Latviju, bet nu ir devies savā pēdējā ceļojumā uz Debesu valstību. Lai vieglas smiltis Albertam!” raksta Millers.

“Čikāgas piecīši” uzskatāmi par senāko muzicējošo latviešu populārās mūzikas grupu, kas dibināta 1961.gada pavasarī, kad 11.martā uz savu pirmo koncertu sapulcējās Modris Avotiņš, Uldis Ievans, Jānis Rinkušs un Alberts Legzdiņš. Kopumā šais gados ansambļa sastāvā darbojušies vairāk nekā 30 mūziķi un dziedātāji, un, ja kopā savienotu visas tās magnetofona lentes, kurās savulaik Latvijā tika pārskaņotas “Čikāgas piecīšu” dziesmas, ar tām droši vien varētu apjozt pat visu zemeslodi.

2013. gadā “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2012” ceremonijā leģendārais trimdas latviešu ansamblis “Čikāgas piecīši” tika godināti ar balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

“Čikāgas piecīšu” diskogrāfijā ir 12 skaņuplates, 16 kasetes un 10 kompaktdiski, kuru vidū ir gan studijas, gan koncertieraksti, arī labāko skaņdarbu izlases, un to skaistākās dziesmas “Mūsu mīlestība”, “Par mani, draudziņ, nebēdā”, “Es redzēju bāleliņu”, “Līgo dziesma”, “Lai visa pasaule to redz” un arī lustīgās “Made In Latvija”, “Es savai līgavai”, “Jo man garšo alus” un daudzas citas zina no galvas neskaitāmi cilvēki, reizēm uzskatot par tautasdziesmām.

Par godu “Čikāgas piecīšu” pusgadsimta jubilejai 2011. gadā tika uzņemta dokumentālā filma “Par mani, draudziņ, nebēdā”.